Samostatný odborný referent na oddelení investícií PSK

Prešovský samosprávny kraj

Miesto práce
Prešov
Termín nástupu
1.6.2022, podľa dohody.
1 400 EUR/mesiacFunkčný plat pri plnom pracovnom úväzku podľa tabuľkového zaradenia zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme trieda 6, stupeň podľa uznanej praxe (brutto od 1.400,00 EUR).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• vykonávanie inžinierskej činnosti v rámci predprojektovej prípravy, projektovej prípravy a realizácie stavby na zverených investičných akciách – líniové stavby v regióne financované prostredníctvom EŠIF a stavby financované PSK
• odborné dohliadanie na investičné aktivity v regióne financované prostredníctvom EŠIF a zúčastňovanie sa kontroly v teréne
• vypracovanie stanovísk pre potreby územných, stavebných a kolaudačných konaní a iných stanovísk v oblasti investícií
• podieľanie sa na konzultáciách s dodávateľskými subjektmi (projektanti, geodeti, realizátori stavieb a ďalší) pri budovaní infraštruktúry v regióne
• pravidelné informovanie jednotlivých tímov, zapojených do implementácie projektov, o stave prípravy, resp. realizácie na zverených investičných akciách
• zúčastňovanie sa jednaní a stretnutí s dotknutými subjektmi a ďalšími zainteresovanými stranami
• koordinácia a kontrola prác dodávateľov spolupracujúcich na projekte
• získavanie informácii a evidovanie stavu zverených úloh
• riešenie obchodnej komunikácie podľa pokynov projektového manažéra
• koordinácia a kontrola termínov a kvality dodávok vo svojej kompetencii
• rozborová, hodnotiaca a rozhodovacia činnosť v zverenej agende
• príprava podkladov pre zabezpečenie verejného obstarávania
• príprava materiálov, ktoré podliehajú schváleniu zastupiteľstva PSK,
• príprava podkladov pre žiadostí o NFP a kontrolná činnosť pri implementácii projektov
• zodpovednosť za uplatňovanie predpisov vzťahujúcich sa k dodržiavaniu zásad hospodárenia a nakladania s majetkom PSK.

- zvýšenie nároku na dovolenku o 1 týždeň v zmysle Kolektívnej zmluvy,
- príspevok zamestnávateľa k životnému jubileum zamestnanca,
- príspevok zamestnávateľa k pracovnému výročiu,
- príspevok zamestnávateľa pri narodení dieťaťa zamestnanca, vlastnej svadbe zamestnanca,
- príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové poistenie,
- príspevky na rekreáciu zamestnancov,
- vzdelávanie a rekvalifikácia zamestnancov Úradu PSK cez štrukturálne fondy, certifikovanými lektormi a zahraničnými partnermi napríklad aj zo Svetovej banky.

Žiadosť spolu so všetkými požadovanými dokladmi je potrebné doručiť do podateľne Úradu Prešovského samosprávneho kraja na adrese podania:
Úrad Prešovského samosprávneho kraja
Námestie mieru 2
08 001 Prešov

• Pozor prihlášku doručuje uchádzač výlučne v uzavretej obálke s označením: NEOTVÁRAŤ: „Voľné pracovné miesto Referent na oddelení investícií PSK “ a to v termíne do 18.05.2022.

• Neakceptované budú prihlášky doručené emailom.

• Za dátum podania sa považuje dátum uvedený na odtlačku pečiatky podateľne Úradu Prešovského samosprávneho kraja alebo pečiatky pošty.

• Uchádzači, ktorí nesplnia požadované kritéria alebo nedoručia všetky požadované doklady písomne v stanovenom termíne budú komisiou pre otváranie obálok vyradení.

•Na pracovný pohovor budú pozvaní len vybraní uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady a iné kritéria a požiadavky súvisiace s obsadzovaným pracovným miestom a predložia všetky požadované doklady.

• O termíne a mieste výberového konania budú uchádzači informovaní emailom.

Podrobné podmienky sú uvedené na webovej stránke PSK www.vucpo.sk v časti výberové konania a voľné pracovné miesta.

Zoznam požadovaných dokladov:
1. žiadosť o prijatie do zamestnania s telefónnym kontaktom a emailovým kontaktom,
2. štruktúrovaný profesijný životopis s presným popisom praxe (mesiac/rok od, do),
3. kópie všetkých nasledujúcich dokladov o vzdelaní (1.maturitné vysvedčenie, 2. vysvedčenie o štátnej záverečnej skúške, 3. vysokoškolský diplom),
4. súhlas uchádzača so spracúvaním osobných údajov na účely evidencie uchádzačov o zamestnanie v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
5. čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony
6. čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na obsadzovanú pozíciu
7. pre účely preukázania bezúhonností uchádzača o zamestnanie sú požadované údaje v zmysle § 3 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v spojení s § 10 zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a to: 1. meno, priezvisko, rodné priezvisko uchádzača, pôvodné meno alebo priezvisko, ak došlo k zmene mena alebo zmene priezviska, 2. dátum narodenia, rodné číslo, miesto a okres narodenia, 3. adresu trvalého pobytu a u osoby narodenej v cudzine aj štát narodenia, 4. štátne občianstvo, 5. pohlavie, 6. číslo občianskeho preukazu alebo číslo pasu, 7. meno, priezvisko a rodné priezvisko rodičov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Vysokoškolské vzdelanie min. II. stupňa technického smeru. Stavebný odbor vítaný.

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

3 ročná prax v oblasti stavebníctva (prax v inžinierskej činnosti pozemných stavieb vítaná)

Počet rokov praxe

3

- znalosť legislatívy: zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov, č. 446/2001 Z z. o majetku vyšších územných celkov, č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy, č. 71/1967 Zb. o správnom konaní, č. 50/1976 Zb. – stavebný zákon, č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní v platnom znení
- zodpovednosť, spoľahlivosť, dôslednosť, precíznosť,
- vysoké pracovné nasadenie a samostatnosť pri rozhodovaní,
- komunikatívnosť, schopnosť pracovať v kolektíve.

Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4324532  Dátum zverejnenia: 11.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac