Právnik - štátny radca, odbor legislatívy a práva

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

Miesto práce
Gajova 4, 811 09 Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Tvorivé riešenie odborne náročných úloh a prípadov súvisiacich s prípravou a tvorbou legislatívy v rámci kompetencií národnej regulačnej autority s celoslovenskou pôsobnosťou.
Popis činnosti:
Tvorivo a samostatne rieši odborne náročné úlohy a problémy súvisiace s prípravou a tvorbou legislatívy na úrovni národného regulátora telekomunikačného sektora.
Zastupuje regulátora na dôležitých pracovných stretnutiach a pracovných skupinách v SR.
Pripravuje a spracováva podklady pre implementáciu právnych noriem EÚ zo strany národného regulátora.
Pripomienkuje návrhy právnych noriem obsahujúce implementované normy EÚ v rámci legislatívneho procesu.
Vypracúva konečné návrhy právnych noriem a regulačných rozhodnutí, ktoré vydáva národný regulátor.
Sleduje aktuálnosť platných právnych noriem vydaných národným regulátorom, navrhuje ich novelizáciu.
Vypracúva právne stanoviská národného regulátora navonok.
Vykonáva poradenskú a konzultačnú činnosť v právnych veciach.

Pružný pracovný čas.
Služobný čas štátneho zamestnanca je 37 ½ hodiny týždenne.
Týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce.
Možnosť získať mimoriadne odmeny za dosahované kvalitné výsledky práce.
Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.
Možnosť zúčastňovať sa školení.

Informácie o výberovom konaní

Prax:
Pozícia je vhodná aj pre absolventa.
Platová tarifa: 942,00 + osobný príplatok v zmysle § 132 zákona o štátnej službe č. 55/2017 Z. z.; bližšie informácie na ústnom pohovore výberového konania.
Podanie žiadosti:
Termín na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania VK/2019/6379 spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi je do 21.10.2019 cez ústredný portál verejných služieb Slovensko.sk https://open.slovensko.sk/vk vyhľadávanie v registri Výberového konania , aktuálne vyhlásené výberové konanie VK/2019/6379- štátny radca. Žiadosti o zaradenie do výberového konania zaslané iba cez stránku www.profesia.sk nebudú zaradené do výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

3.04.01 Právo

Svedomitosť a spoľahlivosť
Motivácia
Adaptabilita a flexibilita

telekomunikácie a poštové služby

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3775915  Dátum zverejnenia: 7.10.2019