Štátny radca, odbor správy frekvenčného spektra

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb

Miesto práce
Továrenská 7, Bratislava
942 EUR/mesiacplatová tarifa: 942,00 + osobný príplatok až do výšky platovej tarify

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho procesu v oblasti harmonizácie využívania frekvenčného spektra, medzinárodná koordinácia technických parametrov pri používaní frekvencií určených napr. pre:
• zavádzanie nových technológií (Internet vecí – IoT, vzájomná komunikácia medzi zariadeniami – „machine to machine – M2M, zariadení používaných pri tvorbe TV programov - PMSE),
• mobilných sietí nových generácií 4G a 5G,
• digitálneho televízneho (DVB-T, DVB-T2) vysielania
• digitálneho (T-DAB),
• nových satelitných komunikačných sietí s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami s celoštátnym alebo medzinárodným dosahom.
- Riadenie, zadávanie, koordinovanie a kontrolovanie riešiteľských a výskumných prác v oblasti regulácie a plánovania využívania frekvenčného spektra.
- Koncepčná príprava a systémové vypracovanie návrhov všeobecne záväzných predpisov upravujúcich používanie frekvencií určených pre všetky druhy elektronických komunikačných služieb.
- Tvorba technických a regulačných pravidiel pre prideľovanie frekvencií a určovanie podmienok, za ktorých je možné frekvencie používať a pre systém úhrad za právo používať frekvencie.
- Účasť na medzinárodných rokovaniach a zastupovanie republikových záujmov v oblasti správy a harmonizácie požívania frekvencií z celého frekvenčného spektra na týchto rokovaniach.

Pružný pracovný čas.
Služobný čas štátneho zamestnanca je 37 ½ hodiny týždenne.
Týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce.
Možnosť získať mimoriadne odmeny za dosahované kvalitné výsledky práce.
Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.
Možnosť zúčastňovať sa bezplatne na školeniach a kurzoch.
Kurzy anglického jazyka počas pracovnej doby. Všetko hradené zamestnávateľom.
Možnosť participovať v medzinárodných pracovných skupinách celoeurópskeho ako aj celosvetového charakteru. Spolupráca s Európskou komisiou a s národnými regulátormi európskych štátov.

Termín na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania VK/2019/5664 spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi je do 26.9.2019 cez ústredný portál verejných služieb Slovensko.sk https://open.slovensko.sk/vk vyhľadávanie v registri Výberového konania , aktuálne vyhlásené výberové konanie VK/2019/5664 - štátny radca.
Žiadosti o zaradenie do výberového konania zaslané iba cez stránku www.profesia.sk nebudú zaradené do výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

telekomunikácie a poštové služby

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3759239  Dátum zverejnenia: 12.9.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 942 EUR/mesiacplatová tarifa: 942,00 + osobný príplatok až do výšky platovej tarify