Mzdová účtovníčka/mzdový účtovník

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Miesto práce
Žellova 2, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 900 EUR/mesiacVýška základnej mzdy je závislá od odborných skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Komplexné spracovanie mzdovej agendy v súlade s platnými právnymi predpismi, výpočet miezd a odvodov z miezd na zdravotné a sociálne poistenie v zmysle zákonov o zdravotnom a sociálnom poistení, výpočet odvodov dane z príjmu fyzických osôb.

Spracovanie podkladov do vyúčtovania mzdy.

Kontrola nároku na vyplácanie daňového bonusu a jeho spracovanie.

Vyhotovenie podkladov pre sociálnu poisťovňu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, spracovanie dočasnej pracovnej neschopnosti, spracovanie náhrady príjmu.

Výpočet mzdy zamestnancov na dohodu o PČ a VP, BPŠ podľa počtu odpracovaných hodín.

Zrážky stravných lístkov, zrážky exekúcií, zadávanie a sledovanie životných jubileí, odchodného, odstupného.

Vyhotovenie potvrdení pre zamestnancov.

Zadávanie refundácií za súdne pitvy na SLaPA pracoviskách.

Odosielanie finančného príspevku na stravovanie na účty zamestnancov, dobíjanie stravovacích kariet.

Odosielanie výplat na účty zamestnancov.

Odoslanie mesačných výkazov poistného a príspevkov do sociálnej poisťovne.

Odoslanie mesačných výkazov na poistné na verejné zdravotné poistenie do zdravotných poisťovní.

Vyhotovenie potvrdení o zdaniteľných príjmoch FO zo závislej činnosti a vykonanie ročného zúčtovania preddavkov dane zamestnancom.

Spracovanie a odoslanie mesačných prehľadov o zrazených a odvedených preddavkov na daň.

Spracovanie a odoslanie hlásenia o vyúčtovaní dane za predchádzajúci kalendárny rok.

Aktualizácie vnútorných smerníc v súvislosti so mzdovou agendou.

  • 37,5 hodinový pracovný týždeň
  • pružný pracovný čas
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákonného nároku
  • dodatková mzda
  • sick days
  • narodeninový deň
  • príspevok zamestnávateľa na kartu MULTISPORT
  • príspevok zamestnávateľa do DDS
  • príspevok pri narodení dieťaťa
  • odmena pri životnom jubileu
  • možnosť homeoffice
  • práca v príjemnom kolektíve a prostredí
  • vzdelávacie programy

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.6.2024 (ostáva ešte 37 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické / Financie / Účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SOFTIP PROFIT Plus - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

mzdový účtovník

Počet rokov praxe

5

  • znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov upravujúcich pracovno-právu oblasť a oblasť sociálneho a zdravotného zabezpečenia
  • samostatnosť, precíznosť a spoľahlivosť
  • tímová spolupráca
  • záujem učiť sa nové veci
  • logické a analytické myslenie

Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. Úrad dohliada nad všetkými kľúčovými aspektmi systému zdravotníctva, s cieľom udržiavať finančnú stabilitu, výkonnosť a solidárnosť systému.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Miriam Kožárová
Tel.: +421220856123
E-mail: poslať životopis
ID: 4829011  Dátum zverejnenia: 14.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 900 EUR/mesiac