Právnik

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Miesto práce
Žellova 2, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 800 EUR/mesiac- Finálna mzda závisí od skúseností a seniority kandidáta. - Možnosť zvýšenia mzdy v závislosti od výkonu.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) hľadá vhodného kandidáta/kandidátku na pozíciu ʺPrávnik” s hlavnou náplňou práce:
• Príprava a pripomienkovanie zmlúv a dodatkov k zmluvám podľa Obchodného zákonníka, Občianskeho zákonníka
• Pripomienkovanie dokumentácie verejného obstarávania tovarov a služieb
• Spracúvanie legislatívnych návrhov v oblasti pôsobnosti ÚDZS a pripomienkovanie návrhov právnych predpisov v oblasti zdravotníctva
• Sledovanie zmien v právnych predpisoch v oblasti pôsobnosti ÚDZS a ich aplikácia v praxi
• Vedenie sporovej agendy v oblasti občianskoprávnych sporov, pracovnoprávnych sporov, preskúmavania zákonnosti rozhodnutí ÚDZS vydaných v správnom konaní, právne zastupovanie pred súdmi SR a inými orgánmi verejnej moci, príprava žalôb, opravných prostriedkov, vyjadrení pre tieto orgány a zabezpečenie súvisiacich činností
• Príprava rozhodnutí v správnom konaní v oblasti verejného zdravotného poistenia a slobodného prístupu k informáciám
• Príprava vnútorných predpisov v rámci svojho organizačného útvaru, pripomienkovanie vnútorných predpisov ÚDZS
• Príprava trestných oznámení
• Zabezpečovanie vymáhania pohľadávok ÚDZS
• Príprava právnych analýz a stanovísk pre potreby ÚDZS a externé subjekty
• Poskytovanie poradenstva a informácií pre potreby iných organizačných útvarov ÚDZS

- 37,5 hodinový pracovný týždeň
- pružný pracovný čas
- 5 dní dovolenky nad rámec zákonného nároku
- vzdelávacie programy
- Karta MultiSport
- príspevok pri narodení dieťaťa
- odmena pri životnom jubileu
- práca v príjemnom prostredí

Informácie o výberovom konaní

- Zástup počas MD, RD
- Vopred ďakujeme všetkým záujemcom, oslovení budú len vybraní uchádzači.
- K životopisu prosíme dodať kontakt na 2 referencie. Referencia môže byť telefonická (telefónne číslo), prípadne e-mailová (e-mailovú adresu).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Teams - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

3

- Skúsenosti v oblasti záväzkového práva, najmä spracúvania zmlúv na dodávku tovarov a služieb
- Skúsenosti s realizáciou elektronického výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci
- Skúsenosti v oblasti ochrany osobných údajov, aplikácia Nariadenia GDPR
- Skúsenosti s realizáciou procesu správneho konania, príprava rozhodnutí v oblasti ukladania sankcií za spáchanie správneho deliktu
- Skúsenosti s vedením občianskoprávnych sporov, pracovnoprávnych sporov a sporov v oblasti preskúmavania zákonnosti rozhodnutí o uložení sankcie orgánom verejnej moci na základe správnej žaloby,
- Skúsenosti v oblasti verejného zdravotného poistenia a v oblasti zdravotníckeho/medicínskeho práva sú vítané
- Orientácia v právnej úprave vzťahujúcej sa na činnosť ÚDZS
- IT zručnosti: MS Word, MS Excel, MS Power Point, Outlook, Internet
- Analytické, koncepčné a strategické myslenie
- Samostatnosť, flexibilita a aktívny prístup k riešeniu zadaní
- Schopnosť zvládať pracovný stres a záťaž
- Výborné komunikačné zručnosti
- Tímová spolupráca
- Vysoké etické vnímanie

Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. Úrad dohliada nad všetkými kľúčovými aspektmi systému zdravotníctva, s cieľom udržiavať finančnú stabilitu, výkonnosť a solidárnosť systému.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4579514  Dátum zverejnenia: 19.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac