Špecialista dohľadu – odbor dohľadu nad zdravotnými poisťovňami

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Miesto práce
Žellova 2, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 500 EUR/mesiacvýška základnej mzdy je závislá od odborných skúseností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• výkon dohľadu nad verejným zdravotným poistením a zdravotnými poisťovňami
• riešenie podaní poistencov, platiteľov poistného a iných subjektov v oblasti verejného zdravotného poistenia
• vypracovávanie protokolov z dohľadu
• vypracovávanie vyjadrení k námietkam voči zisteniam uvedeným v protokole predložených dohliadaným subjektom, preverenie ich opodstatnenosti a ich prerokovávanie
• vypracovávanie a predkladanie návrhov na uloženie sankcie dohliadaným subjektom
• predkladanie návrhov na legislatívne zmeny v oblasti verejného zdravotného poistenia
• sledovanie plnenia oznamovacích a informačných povinností zdravotných poisťovní v oblastiach spadajúcich do pôsobnosti odboru
• spolupráca pri tvorbe interných predpisov odboru, pripomienkovanie interných predpisov úradu
• poskytovanie poradenstva a informácií v oblasti verejného zdravotného poistenia poistencom, platiteľom poistného a pre potreby iných organizačných útvarov ÚDZS
• sledovanie zmien v právnych predpisoch v oblasti verejného zdravotného poistenia, finančnej a daňovej, a ich aplikácia v praxi
• spolupráca pri vypracovaní podkladov pre správu o vykonávaní verejného zdravotného poistenia, správy o činnosti úradu a správy o dohľadovej činnosti odboru

• 37,5 hodinový pracovný týždeň
• pružný pracovný čas
• 5 dní dovolenky nad rámec zákonného nároku
• vzdelávacie programy
• Karta MultiSport
• príspevok pri narodení dieťaťa
• odmena pri životnom jubileu
• práca v príjemnom prostredí

Vopred ďakujeme všetkým záujemcom, oslovení budú len vybraní uchádzači.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

• prax v oblasti zdravotného poistenia, v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Základy
Microsoft Teams - Základy

Počet rokov praxe

5

• dobré komunikačné a argumentačné schopnosti, asertívnosť, zodpovednosť
• samostatnosť, flexibilita a aktívny prístup k riešeniu zadaní
• schopnosť zvládať pracovný stres a záťaž
• tímová spolupráca
• znalosť právnych predpisov v oblasti verejného zdravotného poistenia, obchodného zákonníka, zákona o účtovníctve, daňových predpisov sú výhodou

Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. Úrad dohliada nad všetkými kľúčovými aspektmi systému zdravotníctva, s cieľom udržiavať finančnú stabilitu, výkonnosť a solidárnosť systému.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4526234  Dátum zverejnenia: 23.2.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac