Právnik sekcie dohľadu nad zdravotným poistením

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Miesto práce
Žellova, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
2 000 EUR/mesiacvýška základnej mzdy je závislá od odborných skúseností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- kontrola plnenia podmienok žiadostí na predchádzajúci súhlas
- samostatný výkon pridelených úkonov prvostupňového správneho orgánu sekcie dohľadu nad zdravotným poistením (SDZP), príprava návrhov, rozhodnutí vo veciach, o ktorých rozhoduje SDZP
- príprava podkladov a realizácia úkonov pre druhostupňové správne konanie
- sledovanie zmien v právnych predpisoch v oblasti pôsobnosti úradu a ich aplikácia v praxi
- zodpovednosť za spracovanie pridelených podnetov a žiadostí
- evidencia pridelených podnetov, žiadostí a súvisiacich dokumentov v informačnom systéme
- archivácia pridelených písomností podľa platného registratúrneho poriadku
- vypracovanie vecne príslušných častí ročnej správy o stave vykonávania verejného zdravotného poistenia
- poskytovanie poradenstva a informácií pre potreby iných organizačných útvarov úradu
- organizačné zabezpečenie a metodická pomoc

- práca v príjemnom kolektíve
- 37,5 hodinový pracovný týždeň
- pružný pracovný čas
- 5 dní dovolenky nad rámec zákonného nároku,
- vzdelávacie programy
- Karta MultiSport
- príspevok pri narodení dieťaťa
- odmena pri životnom jubileu
- možnosť práce home office v určenom rozsahu po dohode s nadriadeným

Vopred ďakujeme všetkým záujemcom. Oslovení budú len vybraní uchádzači.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Teams - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

Verejné zdravotné poistenie, v oblasti zdravotnej starostlivosti

Počet rokov praxe

5

- motivácia pracovať vo verejnom záujme
- osobná integrita pre náležitý a zodpovedný výkon pracovnej pozície
-analytické schopnosti a zmysel pre detail
-proaktívny a zodpovedný prístup
-znalosť príslušnej legislatívy

Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. Úrad dohliada nad všetkými kľúčovými aspektmi systému zdravotníctva, s cieľom udržiavať finančnú stabilitu, výkonnosť a solidárnosť systému.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4403198  Dátum zverejnenia: 16.11.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac