Odborný referent špecialista

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Miesto práce
Žellova, Bratislava
Termín nástupu
15.2.2020
Mzdové podmienky (brutto)
900 EUR/mesiacv závislosti od profilu a seniority kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- výkon dohľadu na diaľku nad verejným zdravotným poistením,
- spoluprácu pri mesačnom vyhodnocovaní hospodárenia zdravotných poisťovní, analýze vývoja hospodárenia ZP, sledovanie odchýlok a včasné informovanie vedúceho zamestnanca o neštandardnom vývoji, vypracovanie jednoduchých analýz, hlásení a prehľadov podľa požiadaviek vedúceho zamestnanca a dodržanie lehôt na predkladanie správ a hlásení,
- spolupráca pri príprave všeobecne záväzných právnych predpisov a vnútorných noriem úradu v oblasti VZP,
- zodpovednosť za vypracovanie podkladov do správy o stave vykonávania VZP a činnosti úradu v určenej oblasti,
- riešení jednoduchých dotazov a podnetov poistencov a platiteľov poistného vykonávanie iných úloh podľa pokynov vedúceho zamestnanca.

pružný pracovný čas v 37,5 h pracovnom týždni

Písomnú žiadosť, štruktúrovaný životopis zasielajte na adresu: [email protected].
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom.
Odpovedať budeme len vybraným záujemcom.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Ovládanie výpočtovej techniky, znalosť právnych predpisov v oblasti vereného zdravotného poistenia, správneho poriadku, obchodného zákonníka

Úrad bol zriadený zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a zmene a doplnení niektorých zákonov ako právnická osoba, ktorej sa v oblasti verejnej správy zveruje vykonávanie dohľadu nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti a verejným zdravotným poistením. Úrad dohliada nad všetkými kľúčovými aspektmi systému zdravotníctva, s cieľom udržiavať finančnú stabilitu, výkonnosť a solidárnosť systému.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3842331  Dátum zverejnenia: 8.1.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac