Právnik pre oblasť sociálneho poistenia a zdravotnej starostlivosti

Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím

Miesto práce
Račianska 153, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
1 500 - 1 900 EUR/mesiacodmeňovanie podľa zákona č. č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme bystrého a samostatného kolegu/kolegyňu, aby prevzal/a úplnú zodpovednosť za vybavovanie právnej agendy v Úrade komisára pre osoby so zdravotným postihnutím zameranú na dodržiavanie ľudských práv v oblasti sociálneho poistenia a zdravotnej starostlivosti poskytovanej osobám so zdravotným postihnutím.
- spracovávanie a právne posudzovanie podnetov a listinnej dokumentácie podávateľov za oblasť sociálneho poistenia a zdravotnej starostlivosti
- príprava a vyhodnocovanie právnych stanovísk, analýz, vyjadrení, súdnych podaní
- návrhy a pripomienky k legislatívnym zmenám týkajúcich sa oblasti sociálneho poistenia a zdravotnej starostlivosti
- príprava podkladov a účasť v pracovných skupinách na prípravu legislatívnych návrhov v danej oblasti
- cestovanie za klientmi a partnermi
- osobné stretnutia s klientmi
- evidencia aktivít v elektronickom systéme
- spoluúčasť na výkone monitorovacej činnosti

• dlhodobo stabilná pozícia
• aktívna účasť v procese ochrany ľudských práv ľudí so zdravotným postihnutím
• možnosť ovplyvňovať národné politiky
• pracovné prostredie v bezbariérovej budove
• moderné kancelárske priestory
• príjemný malý pracovný tím
• pružný pracovný čas

Informácie o výberovom konaní

INFORMÁCIE O VÝBEROVOM KONANÍ:

Uchádzačovi o pracovnú pozíciu odporúčame starostlivo zvážiť svoje predpoklady a po splnení predpokladov stanovených na pozíciu zaslať v stanovenom termíne žiadosť spolu s platnými požadovanými dokladmi Úradu komisára pre osoby so zdravotným postihnutím.
V žiadosti o zaradenie do výberového konania uveďte názov pozície, o ktorú sa uchádzate a označte ju slovami „Žiadosť o zaradenie do výberového konania pod číslom konania S/005/06/2023/04R“.

V žiadosti ďalej uveďte:
- svoj titul, meno a priezvisko
- telefonický kontakt, e-mailový kontakt a korešpondenčnú adresu

K žiadosti priložte aj tieto požadované listiny:
1. motivačný list
2. profesijný štruktúrovaný životopis
3. kópiu dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
4. čestné prehlásenie o bezúhonnosti, pričom výpis z registra trestov nie starší ako jeden mesiac uchádzať predloží k dohodnutému nástupu do práce
5. písomné čestné prehlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
6. písomné čestné prehlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti o zaradenie do výberového konania a v priložených dokumentoch
7. súhlas so spracúvaním osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi zašlite elektronicky na adresu [email protected] alebo poštou na adresu: JUDr. Zuzana Stavrovská, Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím, Račianska ul. 153, 831 54 Bratislava 35, v termíne do 16.06.2023 vrátane.
V prípade, že uchádzač o pracovnú pozíciu nedoručí spolu so žiadosťou o zaradenie do výberového konania aj požadované listiny, nebude zaradený do predmetného výberového konania.
Výberové konanie sa bude konať v priestoroch Úradu komisára pre osoby so zdravotným postihnutím dňa 29.06.2023. Vybraní uchádzači spĺňajúci požadované predpoklady budú vopred informovaní emailom o termíne výberového konania, pričom telefonicky sa dohodne termín (presný čas).
Spôsob vykonania výberového konania:
Výberové konanie bude prebiehať osobným pohovorom s vybranými uchádzačmi spĺňajúcimi požadované predpoklady.
Pozvánka na výberové konanie sa zasiela uchádzačom na nimi uvedenú emailovú adresu.
Žiadosti o zaradenie do výberového konania s požadovanými dokladmi je možné zaslať emailom doručeným najneskôr 16.6.2023 alebo poštou tak, aby poštová zásielka bola podaná na poštovú prepravu najneskôr dňa 16.6.2023.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, vítané je zameranie na medicínske právo

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

sociálnej oblasti a zdravotnej starostlivosti

• bezúhonnosť
• základný prehľad v oblasti sociálneho poistenia a zdravotnej starostlivosti poskytovanej osobám so zdravotným postihnutím
• empatický a tolerantný prístup k osobám so zdravotným postihnutím
• sociálne cítenie
• sebadôvera
• svedomitosť a spoľahlivosť
• samostatnosť
• adaptabilita a flexibilita
• vynikajúce organizačné schopnosti, „time management“
• dôslednosť a systematickosť v práci
• vysoká motivácia
• analytické a štrukturálne myslenie, cit pre detail a zároveň schopnosť vidieť veci v súvislostiach (Big Picture)
• informačná gramotnosť (Internet, Microsoft Word, Outlook, Excel...)
• kultivovaný verbálny a písomný prejav, ovládanie slovenského štátneho spisovného jazyka.

Požadované zručnosti
• schopnosť pracovať pod tlakom
• schopnosť samostatne sa rozhodovať
• komunikačné zručnosti
• analytické, koncepčné a strategické myslenie

Ďalšie vítané zručnosti:
• znalosť cudzieho jazyka (AJ,NJ)
• skúsenosť s dobrovoľníckymi aktivitami v súvislosti s pomocou ľuďom so zdravotným postihnutím alebo iným zraniteľným skupinám

Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím (ďalej len "Úrad") je právnická osoba, zriadená na základe zákona NR SR č.176/2015 Z. z. o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím o zmene a doplnení niektorých zákonov. Štatutárnym orgánom Úradu je komisár pre osoby so zdravotným postihnutím. Zamestnanci Úradu plnia úlohy Úradu v právnom vzťahu podľa zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov. Základným rámcom pre plnenie úloh Úradu sú záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím a Opčného protokolu k Dohovoru. Úrad sa zriadil 18.2.2016 a od 1.3.2016 začal vykonávať svoju pôsobnosť na adrese Račianska 153, v Bratislave.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4597863  Dátum zverejnenia: 8.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac