Inšpektor jadrovej bezpečnosti v lokalite JE Mochovce

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky

Miesto práce
Kalná nad Hronom
Termín nástupu
ihneď
Uvedené miesto je zaradené v 8. platovej triede. V súlade s § 127 zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a nariadením vlády SR č. 389/2018 Z. z. tarifný plat v 8. platovej triede je 1 071,00 Eur brutto, pričom platová tarifa sa za každý rok služobnej praxe zvýši o 1 %. Plat štátneho zamestnanca tvoria aj ďalšie zložky v súlade s § 124 a nasl. zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe v znení neskorších predpisov, ktoré zamestnávateľ priznáva v závislosti od výkonu zamestnanca a náročnosti vykonávanej práce.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť:
• kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť alebo metodické usmerňovanie kontrolnej činnosti s celospoločenským dosahom na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy;
• koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti výkonu štátnej služby na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
• výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení v zmysle zákona č. 541/2004 Z. z. so zameraním na systémy primárneho okruhu, bezpečnostné systémy, systémy kontroly a riadenia a prevádzku jadrových zariadení vrátane koordinácie činností inšpektorov ÚJD SR a zúčastnených špecialistov na inšpekciách pri výkone štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení;
• posudzovanie bezpečnostnej dokumentácie a projektových zmien zariadení s priamym vplyvom na jadrovú bezpečnosť jadrových zariadení;
• tvorba koncepcií a príprava rozhodnutí v oblasti zvyšovania jadrovej bezpečnosti prevádzkovaných a novovybudovaných jadrových zariadení na celoštátnej úrovni;
• zabezpečovanie procesu licencovania v oblasti zariadení súvisiacich s bezpečnosťou prevádzky blokov v etape výstavby, uvádzania do prevádzky a prevádzky jadrových zariadení;
• hodnotenie, analýza a určovanie nápravných opatrení bezpečnostne osobitne významných udalostí a havárií v prevádzke jadrových zariadení, ako i v rámci medzinárodných systémov hlásenia udalostí Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu;
• koordinovanie medzinárodných projektov v oblasti jadrovej bezpečnosti;
• koordinovanie výskumnej činnosti pre potreby dozoru nad jadrovou bezpečnosťou;
• príprava rozhodnutí s novými koncepčnými výstupmi riešenia problematiky jadrovej bezpečnosti;
• overovanie osobitnej odbornej spôsobilosti vybraných zamestnancov držiteľov povolení;
• nezávislé hodnotenie bezpečnosti JZ na základe bezpečnostných ukazovateľov;
• posudzovanie dokumentácie držiteľov povolení, vypracovávanie odborných hodnotení, rozborov, stanovísk a analýz v rámci bezpečnostného a technického posudzovania potrebného pre vnútorné a vonkajšie rozhodovacie činnosti ÚJD SR v oblastiach skúšok vybraných zariadení počas neaktívnych skúšok a spúšťania JZ a prevádzky JZ;
• koordinovanie činnosti úradu s dodávateľmi úradu v oblasti skúšok vybraných zariadení počas neaktívnych skúšok a spúšťania JZ a prevádzky JZ a výkon inšpekčnej činnosti úradu a jej koordinovanie počas neaktívnych skúšok, spúšťania a prevádzky JZ;
• spracovanie koncepcií a stratégie prístupu úradu k zdokonaleniu kontrolnej činnosti na lokalitách jadrových zariadení v SR v etapách uvádzania jadrových zariadení do prevádzky a ich prevádzky;
• koncepčná a koordinačná činnosť na úrovni ústredného orgánu štátnej správy s celospoločenskou pôsobnosťou v oblasti mierového využívania jadrovej energie.

Druh štátnej služby: stála štátna služba
Podľa aktuálne platnej podnikovej kolektívnej zmluvy napr. 5 dní dovolenky naviac, 37,5 hod. týždenný pracovný čas, pružný pracovný čas, príspevky zamestnávateľa do III. piliera a pod.

Informácie o výberovom konaní

Termín na zasielanie žiadostí: 08.03.2019.
Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania: marec 2019.
Pre prihlásenie sa do výberového konania nájdete viac informácií v registri výberových konaní na: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/14969

Zoznam požadovaných dokumentov:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná),
- profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný),
- motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný),
-čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané),
-kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj rozhodnutie podľa osobitného predpisu,
- kópia dokladu alebo čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka na úrovni A2.

Výberové konanie pozostáva z písomnej a ústnej časti. Predmetom overenia v rámci písomnej časti sú všeobecné vedomosti podľa § 9 vyhlášky č.127/2017 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o výberových konaniach (napr. o ústavnom zriadení SR, o politickom systéme SR a Európskej únie, o všeobecnom politickom prehľade), ďalej znalosti v oblasti činnosti Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky (základný prehľad o činnosti úradu podľa zákona č. 541/2004 Z. z o mierovom využívaní jadrovej energie (atómový zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov); znalosť vykonávacích právnych predpisov, zákona č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov, zákona č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov, zákona č. 55/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. V rámci odborného testu sa overujú odborné znalosti v oblasti jadrovej energetiky a jadrových elektrární. V rámci testu z anglického jazyka sa overuje dosiahnutie požadovanej úrovne znalosti anglického jazyka - úroveň A2.

Uchádzač môže podať žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi:
- v listinnej podobe na adresu úradu - v tomto prípade je potrebné, aby uchádzač uviedol v žiadosti a na obálku identifikátor výberového konania, na ktoré sa prihlasuje(VK/2019/1340);
alebo
- v elektronickej podobe prostredníctvom portálu výberových konaní (https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/14969) - v tomto prípade uchádzač neprikladá ako samostatné prílohy tie požadované čestné vyhlásenia, ktoré sú už súčasťou žiadosti o zaradenie do výberového konania v elektronickej podobe.

--- bez autentifikácie (bez použitia eID karty) - tomto prípade je však uchádzač povinný doručiť služobnému úradu žiadosť a ďalšie požadované dokumenty aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho uskutočnením, inak služobný úrad na jeho žiadosť neprihliadne. Povinnosť doručiť žiadosť a ďalšie požadované dokumenty sa považuje za splnenú dňom ich prevzatia služobným úradom.

--- po autentifikácii (s použitím eID karty)
V tomto prípade sa nevyžaduje doručenie žiadosti a ďalších požadovaných dokumentov služobnému úradu aj v listinnej podobe.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

1. Svedomitosť a spoľahlivosť
2. Samostatnosť
3. Adaptabilita a flexibilita
4. Schopnosť pracovať pod tlakom
5. Rozhodovacia schopnosť
6. Komunikačné zručnosti

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť jadrového dozoru a zabezpečuje výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým palivom a ďalšími fázami palivového cyklu, ako aj nad jadrovými materiálmi vrátane ich kontroly a evidencie. Zabezpečuje posudzovanie zámerov programu využitia jadrovej energie, kvality vybraných zariadení a prístrojov jadrovej techniky a záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv týkajúce sa jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení a nakladania s jadrovými materiálmi.
Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky je rozpočtová organizácia.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 3605972  Dátum zverejnenia: 21.2.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Uvedené miesto je zaradené v 8. platovej triede. V súlade s § 127 zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a nariadením vlády SR č. 389/2018 Z. z. tarifný plat v 8. platovej triede je 1 071,00 Eur brutto, pričom platová tarifa sa za každý rok služobnej praxe zvýši o 1 %. Plat štátneho zamestnanca tvoria aj ďalšie zložky v súlade s § 124 a nasl. zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe v znení neskorších predpisov, ktoré zamestnávateľ priznáva v závislosti od výkonu zamestnanca a náročnosti vykonávanej práce.