Hlavný štátny radca - Kancelária úradu - vonkajšie výberové konanie

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky

Miesto práce
Bajkalská, Ružinov
Termín nástupu
ihneď
Uvedené miesto je zaradené v 8. platovej triede. V súlade s § 127 zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a nariadením vlády SR č. 357/2018 Z. z. tarifný plat v 8. platovej triede je 973,50 Eur brutto, pričom platová tarifa sa za každý rok služobnej prax

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Druh štátnej služby: dočasná štátna služba na zastupovanie štátneho zamestnanca, ktorý je na materskej dovolenke resp. rodičovskej dovolenke.
Najnáročnejšia činnosť:
- tvorba stratégie a štátnej politiky vo vymedzenej oblasti na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy.
- tvorba štátnej politiky vrátane koncepčnej činnosti alebo tvorba pozičných dokumentov na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti na celoštátnej úrovni, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť
- koncepcia, tvorba a realizácia masmediálnej politiky úradu, aktívne tlmočenie štátnej politiky úradu smerom na verejnosť prostredníctvom masmédií;
- tvorba stratégie a spracovanie koncepcie komunikácie úradu s verejnosťou v oblasti mierového využívania jadrovej energie a zabezpečovanie jej realizácie, a to najmä v súvislosti s povoľovacími konaniami nadväzujúcimi na posudzovanie vplyvov činností v oblasti mierového využívania jadrovej energie na životné prostredie vrátane činností s cezhraničným vplyvom;
- zabezpečenie informovania a obojstrannej komunikácie počas účasti verejnosti na rozhodovacom procese úradu pri povoľovacích činnostiach nadväzujúcich na posudzovanie vplyvov činností na životné prostredie vrátane cezhraničných vplyvov;
- pravidelné informovanie verejnosti o činnosti úradu s dôrazom na zainteresovanú verejnosť;
- organizovanie a zabezpečovanie realizácie komunikačnej politiky úradu.

štátna služba - 8. platová trieda

Informácie o výberovom konaní

Dátum vyhlásenia výberového konania: 28.05.2018.
Termín na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi:
19.06.2018.
Miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi v elektronickej podobe: https://open.slovensko.sk/vk (pozri https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/7348)
Miesto na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi v listinnej podobe: Úrad jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, P. O. Box 24, 820 07 Bratislava - mestská časť Ružinov.

Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania: 04.07.2018.

Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania: Úrad jadrového dozoru SR, Bajkalská 27, 820 07 Bratislava - mestská časť Ružinov.

Spôsob vykonania výberového konania: písomná časť a ústna časť.

Zoznam požadovaných dokladov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná).
2. Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný).
3. Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný).
4. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané).
5. Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj rozhodnutie podľa osobitného predpisu.
6. kópia diplomu alebo vysvedčenia o vykonaní jazykovej skúšky príslušného vzdelávacieho zariadenia, kópia dokladu o štúdiu v zahraničí osvedčujúca ovládanie anglického jazyka alebo čestné vyhlásenie o ovládaní anglického jazyka na úrovni B1.

Uchádzač môže podať žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s ďalšími požadovanými dokumentmi:
a. v listinnej podobe - v tomto prípade je potrebné, aby uchádzač uviedol v žiadosti a na obálku identifikátor výberového konania, na ktoré sa prihlasuje (VK/2018/3432).
b. v elektronickej podobe - prostredníctvom portálu výberových konaní - pozri: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/7348 - v tomto prípade uchádzač neprikladá ako samostatné prílohy tie požadované čestné vyhlásenia, ktoré sú už súčasťou žiadosti o zaradenie do výberového konania v elektronickej podobe.

- bez autentifikácie (bez použitia eID karty)
V tomto prípade je však uchádzač povinný doručiť služobnému úradu žiadosť a ďalšie požadované dokumenty aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho uskutočnením, inak služobný úrad na jeho žiadosť neprihliadne. Povinnosť doručiť žiadosť a ďalšie požadované dokumenty sa považuje za splnenú dňom ich prevzatia služobným úradom.

- po autentifikácii (s použitím eID karty)
V tomto prípade sa nevyžaduje doručenie žiadosti a ďalších požadovaných dokumentov služobnému úradu aj v listinnej podobe.
V tomto prípade uchádzač neprikladá ako samostatné prílohy tie požadované čestné vyhlásenia, ktoré sú už súčasťou žiadosti o zaradenie do výberového konania v elektronickej podobe.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počet rokov praxe

1

Všeobecné vedomosti podľa § 9 vyhlášky č.127/2017 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o výberových konaniach (napr. o ústavnom zriadení SR, o politickom systéme SR a Európskej únie, o všeobecnom politickom prehľade), ďalej znalosti v oblasti činnosti Úradu jadrového dozoru Slovenskej republiky (základný prehľad o činnosti úradu podľa zákona č. 541/2004 Z. z o mierovom využívaní jadrovej energie (atómový zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov), zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, a najmä zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a vedenia konania, základný prehľad o jadrových zariadeniach v SR, vedomosti o účasti verejnosti v správnom konaní (zákon č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie).
Znalosť štátneho jazyka i cudzieho jazyka sa overuje písomným testom.
Overované schopnosti a vlastnosti:
- analytické, koncepčné a strategické myslenie, - komunikačné zručnosti,
- schopnosť pracovať pod tlakom,
- svedomitosť a spoľahlivosť,
- samostatnosť.

Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť jadrového dozoru a zabezpečuje výkon štátneho dozoru nad jadrovou bezpečnosťou jadrových zariadení vrátane nakladania s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým palivom a ďalšími fázami palivového cyklu, ako aj nad jadrovými materiálmi vrátane ich kontroly a evidencie. Zabezpečuje posudzovanie zámerov programu využitia jadrovej energie, kvality vybraných zariadení a prístrojov jadrovej techniky a záväzky Slovenskej republiky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv týkajúce sa jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení a nakladania s jadrovými materiálmi.
Úrad jadrového dozoru Slovenskej republiky je rozpočtová organizácia.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 3402637  Dátum zverejnenia: 28.5.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Uvedené miesto je zaradené v 8. platovej triede. V súlade s § 127 zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a nariadením vlády SR č. 357/2018 Z. z. tarifný plat v 8. platovej triede je 973,50 Eur brutto, pričom platová tarifa sa za každý rok služobnej prax