Špecialista účtovník

UNMS SR

Miesto práce
Štefanovičova 3, Bratislava
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Realizácia účtovných postupov a zodpovednosť za ich uskutočňovanie v súlade so zákonom o účtovníctve, metodickými usmerneniami Ministerstva financií SR a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi, najmä:
- účtovanie odoslaných a došlých faktúr, účtovanie účtov úradu (výdavkového, príjmového, bežného), účtovanie pokladne, účtovanie interných dokladov a účtovanie ďalších operácií v súlade so zákonom o účtovníctve,
- zabezpečovanie úloh súvisiacich s účtovnou evidenciou majetku vrátane jeho zaraďovania a vyraďovania,
- príprava a realizácia daňových priznaní v súlade s platnou legislatívou vrátane daňového priznania z dane z nehnuteľností,
- príprava odpisového plánu v súlade so zákonom o účtovníctve a metodickými usmerneniami Ministerstva financií SR,
- realizácia činností súvisiacich s odpisovaním majetku v súlade so zákonom o účtovníctve a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi upravujúcimi danú oblasť,
- realizácia úhrad prostredníctvom účtov v Štátnej pokladnici a iných bankových ústavoch v súlade so zákonom o rozpočtových pravidlách, zákonom o Štátnej pokladnici, zákonom o základnej finančnej kontrole a audite a ostatnými všeobecne záväznými právnymi predpismi upravujúcimi danú oblasť,
- evidencia a realizácia úhrad dodávateľských faktúr v účtovnom systéme SAP,
- komplexné zabezpečovanie úloh v oblasti finančného výkazníctva v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi upravujúcimi danú oblasť,
- zostavovanie ročnej účtovnej závierky a zabezpečovanie úloh súvisiacich s konsolidovanou účtovnou závierkou a auditom konsolidovanej účtovnej závierky.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením doterajšej praxe;
- motivačný list.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia

Ostatné znalosti

Strojopis - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Osobitné kvalifikačné predpoklady:
-praktická znalosť postupov účtovania právnickej osoby,
-orientovanie sa v oblasti štátnej správy a rozpočtových organizácií výhodou.

Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti:
-orientácia v problematike účtovníctva, koncepčný prístup k riešeniu úloh, spoľahlivosť, vyrovnanosť, schopnosť pracovať samostatne aj v tíme, komunikatívnosť, dôslednosť, zodpovednosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, motivácia k výkonu.

Požadované odborné znalosti:
- zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;
- zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;
- zákon č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

ÚNMS SR je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť technickej normalizácie, metrológie, kvality, posudzovania zhody a akreditácie orgánov posudzovania zhody. Vypracúva koncepciu štátnej politiky, vykonáva metodickú činnosť a dozerá na plnenie úloh v oblasti normalizácie, metrológie, kvality, posudzovania zhody a akreditácie orgánov posudzovania zhody. Viac informácií: https://www.unms.sk/

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3320958  Dátum zverejnenia: 23.3.2018