Architekt IT bezpečnosti

Unlimit Recruitment, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre klienta z bankovej oblasti hľadáme seniórneho Architekta IT bezpečnosti, ktorý:

• Navrhuje bezpečnostné štandardy a vykonávacie smernice pre inštalácie technológií a aplikácií, riadenie prístupov, antivírovú ochranu, logovanie a ostatné oblasti, definované bezpečnostnou politikou.
• Definuje architektúru a implementačnú „roadmap-u“ bezpečnostných systémov a nástrojov a zabezpečuje ich pravidelnú aktualizáciu v súlade s technologickými trendmi.
• Navrhuje stratégiu pre bezpečnostnú infraštruktúru
• Zodpovedá za návrh aj implementáciu politík bezpečnosti IT pre produkty spoločnosti
• Navrhuje, pripomienkuje a rozvíja technické špecifikácie v projektoch a úzko spolupracuje so solution architektmi pri ich realizácií
• Zabezpečuje rozvoj pre všetky aspekty bezpečnosti IT s cieľom mitigovať bezpečnostné riziká počas celého životného cyklu systémov IT
• Navrhuje, otestuje a zdokumentuje nové bezpečnostné aplikácie, služby a infraštruktúru
• Poskytuje podporu pre útvary vývoja, analýz a prevádzky bezpečnosti IT
• Vytvára a aktualizuje dokumentáciu pre vývoj, prevádzku, dodávateľov a zákazníkov
• Validuje požiadavky na systémovú a aplikačnú bezpečnosť IT, komunikuje s compliance útvarom spoločnosti
• Komunikuje aj s biznis útvarmi spoločnosti a dodávateľmi
• Riadi implementáciu bezpečnostných systémov, vykonáva kontrolu kvality interných a externých dodávok.
• Kontroluje plnenie úloh, vyplývajúcich z bezpečnostných auditov.
• Optimalizuje náklady na bezpečnostné technológie.
• Pripravuje RFP dokument a zúčastňuje sa RFP procesu a zodpovedá za výber optimálneho riešenia.

Požiadavky
• Skúsenosti v IT v pozícii architekt bezpečnosti
• Profesionálne skúsenosti vývoja a implementácie bezpečnostných technológií a systémov
• Skúsenosti s rôznymi technologickými platformami a prevádzkovými prostrediami,
• Výborné analytické a technické schopnosti
• Skúsenosti a znalosti budovania a riadenia Technologickej architektúry
• Schopnosť riešiť zložité problémy a dodávať inovatívne riešenia
• Schopnosť transformovať bezpečnostné politiky do IT technológií

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Bankovníctvo, peňažníctvo

Spoločnosť z bankového sektora.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Recruitment company with focus on IT jobs.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 3203640  Dátum zverejnenia: 4.1.2018