Knihovník pre priame služby používateľom

Univerzitná knižnica v Bratislave

Miesto práce
Michalská 1, Bratislava
Termín nástupu
Ihneď
809 EUR/mesiacnajnižšia základná zložka platu je 809 EUR (jej presná výška závisí od rokov praxe vybraného uchádzača) + osobný príplatok po 1. mesiaci zamestnania v závislosti od výkonu

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ako knihovník priamych služieb budete prvým kontaktom pre našich čitateľov, ktorí využívajú služby Univerzitnej knižnice v Bratislave (UKB). Budete mať na starosti registráciu nových používateľov, prácu s pokladňou, poskytovanie informácii o knižnici a podmienkach využívania jej služieb a odovzdávať používateľom objednané dokumenty.

Ako bude vyzerať Vaša každodenná náplň práce?
• Registrácia nových čitateľov UKB do knižničného systému, vystavovanie Knižničných pasov pre používateľov.
• Oboznamovanie používateľov s platným knižničným a výpožičným poriadkom knižnice.
• Odovzdanie knižničných dokumentov používateľom (napr. odborná literatúra, beletria a pod.) .
• Vedenie evidencie o vypožičaných knižničných dokumentoch.
• Práca s elektronickou pokladňou pri účtovaní poplatkov za služby.
• Vymáhanie dokumentov, ktoré neboli v rámci výpožičnej lehoty vrátené (upomienky, riaditeľské výzvy, vrátane vymáhania súdnou cestou).
• Manipulácia s vozíkmi naloženými knihami a ich ukladanie.
• Spracovanie podkladov a evidencií pre štatistické vykazovanie.
• Spolupráca na príprave analýz a rozborov do koncepčných materiálov oddelenia.

Ponúkame Vám stabilné zamestnanie v príjemnom pracovnom prostredí v historickom centre Bratislavy.

Ďalšie ponúkané benefity:
• Kratší pracovný čas 36,25 hod/týždeň.
• Výmera dovolenky 5 týždňov, respektíve 6 týždňov po dovŕšení 33 rokov.
• Základné platové ohodnotenie podľa Platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme + osobný príplatok, príplatok za zmennosť, mimoriadne odmeny.
• Stravné vo výške 5,10 EUR / pracovný deň.
• Stravné v polovičnej hodnote počas dní dovolenky.
• Možnosť využívania MultiSport karty.
• Príspevok pre darcov krvi, jednorazový príspevok na okuliare alebo fyzioterapiu.
• Príspevok zamestnávateľa do 3. piliera dôchodkového poistenia vo výške 2%.
• Podpora ďalšieho odborného vzdelávania zamestnancov - absolvovanie školení a odborných konferencií.
• Možnosť účasti na kultúrnych podujatiach organizovaných UKB.

Ak Vás pracovná pozícia zaujala, pošlite nám Váš životopis a žiadosť o prijatie do zamestnania prostredníctvom nižšie uvedeného formulára alebo emailom na [email protected]..

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem o prácu v Univerzitnej knižnici v Bratislave. Vážime si Váš čas, ktorý ste venovali príprave životopisu, ako aj Vaše pracovné skúsenosti a zručnosti.

Radi by sme Vás informovali, že 1. kolo výberového konania bude realizované formou vyhodnotenia doručených životopisov vzhľadom k požiadavkám na uvedenú pozíciu. Ak bude Váš profesionálny profil vyhovovať požiadavkám, budeme Vás kontaktovať s informáciami o ďalšom postupe.

V prípade, ak sa tak nestane v priebehu jedného mesiaca od termínu uzávierky pracovnej ponuky, dali sme prednosť iným kandidátom. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

zákaznícky servis

Počet rokov praxe

3

• Podmienkou sú pracovné skúsenosti v oblasti zákazníckeho servisu, poskytovania služieb zákazníkom.
• Ochota pracovať v dvojzmennej prevádzke (v čase od 9:00 – 21:00 počas pracovných dní a v sobotu od 9:00 – 15:00).
• Aktívna znalosť anglického jazyka (úroveň B2).
• Používateľská znalosť práce s počítačom (MS Office, vyhľadávanie informácii na internete).
• Ukončené stredoškolské alebo vysokoškolské vzdelanie.
• Manipulácia s vozíkmi naloženými knihami vyžaduje miernu fyzickú námahu.
• Znášanlivosť prachových častíc v kontakte s knihami.
• Komunikatívna osobnosť – baví Vás rozprávať sa s ľuďmi a byť im nápomocný.
• Pozitívny vzťah k literatúre a kultúre (hlavne kvôli Vám, aby Vás práca bavila).
• Veľkou výhodou sú skúsenosti s prácou v knižnici alebo vzdelanie v odbore knihovníctva.

Univerzitná knižnica v Bratislave (UKB) je najstaršia a najväčšia vedecká knižnica v Slovenskej republike. Sídli v historických objektoch v centre Starého Mesta v Bratislave, ktoré sú národnými kultúrnymi pamiatkami.

Univerzitná knižnica v Bratislave počas viac ako 100-ročnej histórie ovplyvnila niekoľko generácií slovenskej inteligencie. Jej cieľom je poskytovanie knižnično – informačných služieb a organizácia kultúrnych či vzdelávacích podujatí pre používateľskú aj širokú verejnosť (konferencie, semináre, prednášky, koncerty, výstavy). Partnerskými inštitúciami UKB sú významné slovenské a zahraničné knižnice, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ministerstvá a veľvyslanectvá. V rámci kultúrnych podujatí UKB spája profesionálnu a nezávislú kultúru, štátny a neziskový sektor.

Univerzitná knižnica v Bratislave je v gescii Ministerstva kultúry a patrí medzi zamestnávateľov podľa Zákona č. 552/2003 o výkone práce vo verejnom záujme.

Viac informácií nájdete na:
www.ulib.sk
www.facebook.com/ulibsk/

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4491369  Dátum zverejnenia: 29.12.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 809 EUR/mesiac