Personalistka/personalista

Univerzitná knižnica v Bratislave

Miesto práce
Michalská 1, Staré Mesto
Termín nástupu
ihneď alebo po vzájomnej dohode
932 EUR/mesiacTarifný plat závisí od počtu rokov praxe (min. 932 Eur brutto) + osobný príplatok po 1. mesiaci. Predpokladaný výsledný plat 1200,- EUR + prípadné zvýšenie osobného príplatku podľa výkonu

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do Univerzitnej knižnice v Bratislave hľadáme skúsenú personalistku alebo personalistu na komplexné zabezpečenie personálnej agendy od vzniku pracovného pomeru, cez spracovanie podkladov pre mzdové oddelenie až po komunikáciu so zamestnancami a vedúcimi pracovníkmi.

Náplň práce:
- vedenie personálnej agendy - vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru, príprava pracovných zmlúv a dohôd o práci vykonanej mimo pracovného pomeru,
- práca v programe SOFTIP - priebežná evidencia, kompletizácia a kontrola zložiek zamestnancov,
- prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov do Sociálnej poisťovne a zdravotných poisťovní,
- príprava podkladov pre mzdové oddelenie (dochádzka, PN, OČR, dovolenky a pod.),
- komunikácia s vedením a vedúcimi jednotlivých oddelení,
- sledovanie legislatívnych zmieni a ich implementácia do internej pracovno-právnej legislatívy,
- iné operatívne úlohy podľa pokynov nadriadeného.

Ponúkame Vám stabilné a perspektívne zamestnanie v príjemnom pracovnom prostredí v historickom centre Bratislavy (palác Uhorskej kráľovskej komory).

Ďalšie ponúkané benefity:
- kratší pracovný čas 37,5 hod/týždeň,
- základná výmera dovolenky 5 týždňov (respektíve 6 týždňov po dovŕšení 33 rokov),
- pružný pracovný čas medzi 6:30 - 18:00 s pevnou pracovnou dobou do 8:30 do 14:30,
- platové ohodnotenie podľa Platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme + osobný príplatok a mimoriadne odmeny,
- stravné vo výške 5 EUR / pracovný deň, počas dní dovolenky v polovičnej hodnote,
- príspevok zamestnávateľa do 3. piliera dôchodkového poistenia,
- Multisport karta,
- bezplatný používateľský preukaz s dlhšou výpožičnou lehotou pri výpožičkách z fondu UKB.

V prípade, ak Vás pracovná pozícia personalistky/personalistu zaujala, pošlite nám Váš životopis na [email protected].

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem o prácu v Univerzitnej knižnici v Bratislave. Vážime si Váš čas, ktorý ste venovali príprave životopisu, ako aj Vaše pracovné skúsenosti a zručnosti.

Radi by sme Vás informovali, že 1. kolo výberového konania bude realizované formou vyhodnotenia doručených životopisov vzhľadom k požiadavkám na uvedenú pozíciu. Ak bude Váš profesionálny profil vyhovovať požiadavkám, budeme Vás telefonicky/emailom kontaktovať s informáciami o ďalšom postupe vo výberovom procese.

V prípade, ak sa tak nestane v priebehu jedného mesiaca od termínu uzávierky pracovnej ponuky, dali sme prednosť iným kandidátom. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Vzdelanie v odbore personalistika, ľudské zdroje, manažment, ekonomika

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Personalistika/HR - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

personalista / HR generalist

Počet rokov praxe

5

Kompetencie a odborné vedomosti:
- minimálne 5 ročné skúsenosti s komplexným a samostatným zabezpečením personálnej agendy,
- znalosť Zákonníka práce,
- znalosť práce v softvérovom nástroji SOFTIP,
- výhodou je skúsenosť s personálnou prácou v oblasti výkonu práce vo verejnom záujme (Zákon 552/2003 o výkone práce vo verejnom záujme, Zákon 553/2003 o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme).

Mäkké zručnosti (soft skills):
- pokročilé komunikačné zručnosti a schopnosť empatie,
- samostatnosť, orientácia na detaily,
- flexibilita pri hľadaní riešení,
- efektívna organizácia a plánovanie práce.

Univerzitná knižnica v Bratislave (UKB) je najstaršia a najväčšia vedecká knižnica v Slovenskej republike. Sídli v historických objektoch v centre Starého Mesta v Bratislave, ktoré sú národnými kultúrnymi pamiatkami.

Univerzitná knižnica v Bratislave počas viac ako 100-ročnej histórie ovplyvnila niekoľko generácií slovenskej inteligencie. Jej cieľom je poskytovanie knižnično – informačných služieb a organizácia kultúrnych či vzdelávacích podujatí pre používateľskú aj širokú verejnosť (konferencie, semináre, prednášky, koncerty, výstavy). Partnerskými inštitúciami UKB sú významné slovenské a zahraničné knižnice, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ministerstvá a veľvyslanectvá. V rámci kultúrnych podujatí UKB spája profesionálnu a nezávislú kultúru, štátny a neziskový sektor.

Univerzitná knižnica v Bratislave je v gescii Ministerstva kultúry a patrí medzi zamestnávateľov podľa Zákona č. 552/2003 o výkone práce vo verejnom záujme.

Viac informácií nájdete na:
www.ulib.sk
www.facebook.com/ulibsk/

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4434056  Dátum zverejnenia: 27.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 932 EUR/mesiac