Samostatný účtovník v Oddelení riadenia financií

Univerzita Komenského v Bratislave Rektorát

Miesto práce
Šafárikovo námestie 6, Staré Mesto
Termín nástupu
asap
800 - 900 EUR/mesiacTarifný plat je priznaný od dĺžky započítanej praxe a k nemu bude priznaný osobný príplatok po ukončení skúšobnej doby v súlade s Platovým poriadkom Univerzity Komenského v Bratislave. Plat sa priznáva v súlade s ustanoveniami zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Samostatné vedenie účtovníctva subjektu verejnej správy v súlade s platnými zákonmi.
Spracovanie finančných a účtovných transakcií vo FIS SAP.
Realizácia platobného styku cez IS Štátnej pokladnice
Príprava výstupov a reporting pre zaúčtovanie.
Spolupráca pri spracovaní účtovnej závierky – mesačnej, štvrťročnej, ročnej.
Podieľanie sa na výbere vhodných účtovných postupov, kontrola správnosti zaúčtovaných dokladov.
Sledovanie platobnej disciplíny odberateľov, urgovanie oneskorených úhrad.
Spracovanie a účtovanie interných dokladov.
Kontrola zaúčtovaných účtovných položiek.
Inventarizácia pridelených účtov.

Pracovný úväzok 37,5 hod. týždenne, pružný pracovný čas.
Benefity podľa platnej kolektívnej zmluvy.
Možnosť využitia rekreácie aj vo vlastnom zariadení na Richňave (4 km od Banskej Štiavnice, v lete kúpanie, pešia turistika a cykloturistika, v zime lyžovanie v stredisku Salamander).
Základná výmera dovolenky je 5 týždňov, dovolenka vo výmere 6 týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši 33 rokov veku.
Podporujeme osobnostný rozvoj - interné a externé školenia.

V prípade záujmu zašlite profesijný životopis v elektronickej podobe na emailovú adresu kontaktnej osoby. K žiadosti pripojte súhlas so spracovaním osobných údajov. Tých uchádzačov, ktorí spĺňajú požiadavky pozveme na pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Znalosť SAP v podmienkach verejnej vysokej školy.
Znalosť účtovnej a daňovej legislatívy.

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) je moderná európska univerzita, je najväčšia a najstaršia slovenská univerzita. V roku 2019 oslávila 100. výročie svojho založenia. Ako jediná slovenská vysoká škola sa pravidelne umiestňuje v celosvetových rebríčkoch najlepších univerzít sveta. Na 13 fakultách poskytuje najširší výber študijných programov (vyše 900) v troch stupňoch, pričom viaceré z nich sú na Slovensku jedinečné. Na výber je zo širokej škály oblastí ľudského poznania – od medicíny cez humanitné a sociálne vedy, prírodné vedy, matematiku až po teológiu.

UK je výskumnou inštitúciou, ktorá zastrešuje stovky domácich i zahraničných vedeckovýskumných projektov. Viacerí študenti sú tak už počas štúdia súčasťou významného výskumu a môžu sa aktívne zapojiť do riešenia projektov a grantov či sa zúčastňovať na odborných stážach (aj v zahraničí).
ID: 4033645  Dátum zverejnenia: 1.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 800 EUR/mesiac