Právnik v Oddelení legislatívy a právnych služieb

Univerzita Komenského v Bratislave Rektorát

Miesto práce
Šafárikovo námestie, Bratislava
Termín nástupu
01.02.2020
802 EUR/mesiacNástupný plat je funkčný plat v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme: 7. platová trieda, tarifný plat od 802 do 962,50 eur Základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v závislosti od počtu odpracovaných rokov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Univerzita Komenského v Bratislave, Rektorát obsadzuje miesto právnika v Oddelení legislatívy a právnych služieb.

Popis činnosti:
- komplexne zabezpečuje právnu agendu, najmä v oblasti občianskoprávnych, pracovnoprávnych, obchodnoprávnych vecí a právnych vecí vyplývajúcich z predpisov upravujúcich činnosť vysokých škôl,
- koncipuje návrhy zmlúv a pripomienky k zmluvám v súlade s potrebami zamestnávateľa,
- pripravuje a spracováva návrhy podaní na súdy a iné štátne orgány; uplatňuje práva a nároky zamestnávateľa na príslušných orgánoch vrátane vymáhania pohľadávok; zastupuje zamestnávateľa v konaniach pred súdmi a inými orgánmi na základe poverenia rektora,
- spolupracuje na tvorbe vnútorných predpisov zamestnávateľa vo všetkých fázach legislatívneho procesu,
- pripravuje právne stanoviská pre potreby zamestnávateľa,
- spolupracuje na komplexnom riešení právnych otázok vyplývajúcich z činnosti iných útvarov zamestnávateľa podľa pokynov vedúceho zamestnanca.

V prípade záujmu o pracovnú pozíciu zašlite svoj životopis do 17.01.2020 na e-mailovú adresu [email protected], prípadne na adresu : Univerzita Komenského, Rektorát, Oddelenie personálnej práce, Šafárikovo námestie 6, P.O.BOX 440, 814 99 Bratislava.
Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- skúsenosti na pozícii právnika vo verejnoprávnej inštitúcii sú výhodou, nie však podmienkou,
- vysoké pracovné nasadenie, pracovitosť, zodpovednosť, precíznosť, svedomitosť, slušnosť, komunikatívnosť,
- bezúhonnosť,
- bezchybné ovládanie štátneho jazyka slovom aj písmom,
- Microsoft Office 365 – začiatočník
- eGoverment – stredne pokročilý

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) je moderná európska univerzita, je najväčšia a najstaršia slovenská univerzita. V roku 2019 oslávila 100. výročie svojho založenia. Ako jediná slovenská vysoká škola sa pravidelne umiestňuje v celosvetových rebríčkoch najlepších univerzít sveta. Na 13 fakultách poskytuje najširší výber študijných programov (vyše 900) v troch stupňoch, pričom viaceré z nich sú na Slovensku jedinečné. Na výber je zo širokej škály oblastí ľudského poznania – od medicíny cez humanitné a sociálne vedy, prírodné vedy, matematiku až po teológiu.

UK je výskumnou inštitúciou, ktorá zastrešuje stovky domácich i zahraničných vedeckovýskumných projektov. Viacerí študenti sú tak už počas štúdia súčasťou významného výskumu a môžu sa aktívne zapojiť do riešenia projektov a grantov či sa zúčastňovať na odborných stážach (aj v zahraničí).
ID: 3844076  Dátum zverejnenia: 9.1.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 802 EUR/mesiac