Solution Architect

UNIQA

Krasovského 15, Petržalka, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Mzdové podmienky (brutto)
Od 2 800 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V súčasnej dobe hľadáme vhodného kandidáta či vhodnú kandidátku na pozíciu:

Máš prehľad o fungovaní poisťovne, prípadne inej finančnej inštitúcie, orientuješ sa v kľúčových oblastiach a procesoch? Máš povedomie o modernej integrácii a nebojíš sa technológií? Páči sa Ti predstava navrhovať moderné riešenia pre našich klientov, poradcov a zamestnancov? Ak áno, čítaj ďalej.

Aký je hlavný príbeh a poslanie tejto práce?

Víziou tímu Architektúry je navrhovať riešenia pre našu úspešnú budúcnosť.

Chceme byť modernou a digitálnou spoločnosťou. Máme pred sebou cestu, ktorá zahŕňa digitalizáciu procesov, modernizáciu aplikačného portfólia a zavádzanie inovácií. Potrebujeme niekoho, kto nám na tejto ceste pomôže.

Ako Solution Architect budeš mať na starosť niektoré z projektov, budeš spolupracovať s business analytikmi a ďalšími architektmi a podieľať sa na návrhu riešenia, ktoré je funkčné, moderné, rozšíriteľné a zapadá do zbytku aplikačného portfólia. Samozrejme bude potrebné dohliadnuť na interné a externé vývojové tímy, aby bolo zaistené, že to, čo sa skutočne vytvorí, zodpovedá tomu, čo sme navrhli. A to, čo už raz vytvoríme, musíme rozumne zdokumentovať, aby sme v budúcnosti mohli na našu prácu plynule nadviazať bez nutnosti venovať sa neveselej "archeológii".

Aké je oddelenie Enterprise Architektúry v UNIQA?

Naše oddelenie má v súčasnosti 5 členov. Všetci máme otvorenú myseľ, žiadna prekážka pre nás nie je neprekonateľná a robíme veci s vedomím, že to, čo teraz navrhneme, tu s nami bude dlhé roky a ovplyvní stovky zamestnancov a milióny klientov.

Tím architektúry je partia nadšencov, ktorí držia spolu, majú vôľu veci zlepšovať, pomáhajú si navzájom a radi sa pri rôznych príležitostiach pobavia. Spoločnými silami sa snažíme ťahať UNIQA vpred.

Čo bude náplňou Tvojej práce?

  • analýza požiadaviek zadávateľa, popis súčasnej architektúry, návrh cieľového riešenia a cieľovej architektúry
  • komunikácia a validácia navrhovaného riešenia so stakeholdermi, spolupráca s projektovými tímami
  • spolupráca s vývojovými tímami pri implementácii navrhovanej architektúry a výbere vhodných technológií a prístupov
  • vytváranie a udržiavanie architektonických artefaktov a referenčných architektúr
  • spolupráca s oddelením architektúry skupiny (UNIQA Group)

Čo od Teba očakávame?

  • VŠ vzdelanie technického zamerania
  • analytické myslenie, schopnosť riešiť zložité problémy
  • výborné komunikačné schopnosti, schopnosť vyjednávať, argumentovať a hľadať kompromisy
  • skúsenosti s integračnými projektmi a orientáciu v prístupoch k aplikačnej integrácii (SOA, SOAP, REST, Service bus, messaging)
  • znalosť poisťovníctva výhodou
  • znalosť moderných technológií a trendov, inovatívnosť
  • organizačné schopnosti, tímový hráč
  • znalosť TOGAF a Archimate výhodou
  • angličtinu aspoň na úrovni čítania a porozumenia dokumentácie
  • chuť učiť sa nové veci
  • precíznosť a zodpovednosť

Čo Ti ponúkame?

  • zaujímavú prácu v kapitálovo silnej a stabilnej spoločnosti skupiny UNIQA
  • príjemné pracovné prostredie a priateľský kolektív
  • férový a transparentný prístup
  • možnosť získať ročný bonus vo výške 2násobku platu
  • skrátený pracovný týždeň na 37,5 hodiny, 5 týždňov dovolenky, 3 dni osobného voľna ročne, flexibilný pracovný čas, home office
  • nadštandardné spektrum firemných benefitov (Príspevok na Gastro kartu alebo priamy finančný príspevok na účet zamestnanca, možnosť vybrať si jeden z nasledujúcich benefitov: 1) systém Cafeteria, 2) komplexné vyšetrenie na poliklinikách ProCare, 3) plne hradená MULTISPORT karta. Príspevok na výuku AJ, firemné podujatia, príspevok na energie, pitný režim na pracovisku, príspevok na dôchodkové pripoistenie, benefit pre nastávajúcich rodičov, príspevok pri dlhodobej PN, odmena za lojalitu a ďalšie)
  • možnosť osobného rozvoja a profesijného rastu

Zaujala Ťa naša ponuka?

Tešíme sa na Tvoju odpoveď vrátane zaslania profesijného životopisu.

Vzdelávacie kurzy, školenia
Stravné lístky/príspevok na stravovanie
Dovolenka 5 týždňov
Zdravotné voľno
Možnosť home office
Príspevok na vzdelanie
Občerstvenie na pracovisku
Kafetéria
Práca prevažne z domova
Firemné akcie
Bonusy/prémia
Flexibilný začiatok/koniec pracovnej doby
Príspevok na dôchodkové/životné pripoistenie
Zľava na firemné produkty/služby

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

UNIQA je dlhodobo silným hráčom v ČR i SR a aktuálne je partnerom viac ako 3 miliónom klientov. O tom, že sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytovať produkty a služby najvyššej kvality, svedčí aj naše ostatné umiestnenie v rôznych anketách. Už ôsmykrát za sebou máme titul Czech Business Superbrands, naše cestovné poistenie získalo ocenenie Zlatá koruna 2022 a titul Finančný produkt roka 2022. Podporujeme diverzitu a inklúziu v pracovnom prostredí a kladieme veľký dôraz na otvorenú firemnú kultúru.
UNIQA - Lepšia práca spoločne.