Špecialista reportingu a finančných analýz

UNIQA

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
na základe dohody
Mzdové podmienky (brutto)
2 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Baví vás účtovníctvo, orientujete sa v medzinárodných účtovných štandardoch, radi analyzujete dáta?
Viete využívať databázové programy a jazyk SQL?
Chcete uplatniť v praxi svoje vedomosti a záujmy a podieľať sa na riešení úloh v oblasti účtovníctva a výkazníctva v medzinárodnej poisťovni, ktorá patrí medzi najúspešnejšie značky na českom a slovenskom trhu?
Ste človek so zmyslom pre zodpovednosť, presnosť, detail a sústredenie?
Máte schopnosť a chuť rýchlo sa učiť od našich špičkových odborníkov a samostatne aplikovať nové vedomosti?

Do oddelenia finančného účtovníctva a daní hľadáme kolegu, ktorý posilní tím konsolidácie, ktorý je zameraný hlavne na reportovanie materskej spoločnosti podľa medzinárodných štandardov.

Vašou úlohou bude:
• príprava, kontrola a analýza poistných dát pre vykazovanie podľa IFRS17
• príprava reportovacích balíčkov podľa medzinárodných štandardov a Solvency II pridelených spoločností za UNIQA CZ/SK pre materskú spoločnosť
• spolupráca pri analýze účtovných dát
• spolupráca pri nastavovaní nových procesov
• spolupráca na zaujímavých interných projektoch
• kvalitné a včasné plnenie pridelených úloh
• proaktívny prístup k riešeniu problémov
• systematické dodržiavanie a uplatňovanie platných pokynov a požiadaviek na bezpečnosť informácií a ochranu údajov pri pravidelných a ad hoc činnostiach.

analytické uvažovanie a prepojovanie informácií
• dobré komunikačné schopnosti
• zodpovednosť, presnosť, zmysel pre detail, sústredenosť
• schopnosť rýchlo sa učiť a aplikovať nové poznatky
• samostatnosť pri plnení pracovných úloh, ale aj schopnosť spolupracovať v rámci tímu zaistenia a s ostatnými oddeleniami poisťovne
• nezávislosť, spoľahlivosť a proaktívny prístup
• schopnosť rýchlo sa prispôsobiť

SQL – výhodou
IFRS17 - výhodou

Čo vám ponúkame?
- zaujímavú prácu v silnej a stabilnej spoločnosti skupiny UNIQA
- príjemné pracovné prostredie a priateľský kolektív
- férový a transparentný prístup
- možnosť dostať ročný bonus vo výške 2-násobku mzdy
- skrátený pracovný týždeň na 37,5 hodiny, 5 týždňov dovolenky, 3 dni osobného voľna za rok, pružná pracovná doba, home office
- celý rad ďalších atraktívnych firemných benefitov (stravenková karta, systém Cafeterie, príspevok na výučbu AJ, firemné akcie, príspevok na energie, pitný režim na pracovisku, príspevok na penzijné pripoistenie, benefit pre nastávajúcich rodičov, príspevok pri dlhodobej chorobe, odmena za lojalitu atď. )
- možnosť osobného rozvoja a profesného rastu

Zaujala vás naša ponuka?
Tešíme sa na Vašu reakciu vrátane zaslania profesijného životopisu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomia, financie, účtovníctvo, finančná matematika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

5

UNIQA je dlhodobo silným hráčom v ČR i SR a aktuálne je partnerom viac ako 3 miliónom klientov. O tom, že sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytovať produkty a služby najvyššej kvality, svedčí aj naše ostatné umiestnenie v rôznych anketách. Už ôsmykrát za sebou máme titul Czech Business Superbrands, naše cestovné poistenie získalo ocenenie Zlatá koruna 2022 a titul Finančný produkt roka 2022. Podporujeme diverzitu a inklúziu v pracovnom prostredí a kladieme veľký dôraz na otvorenú firemnú kultúru.
UNIQA - Lepšia práca spoločne.
ID: 4540560  Dátum zverejnenia: 9.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac