Poistný matematik neživotného poistenia

UNIQA

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
2 400 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Je pre Vás výzvou podieľať sa na aktuárskych výpočtoch neživotného poistenia v expandujúcej spoločnosti?
Ovládate Excel a SQL?
Viete, ako pracovať s veľkými objemami dát?
Ste starostlivá a samostatná osobnosť, ktorá sa nebojí prevziať zodpovednosť za čiastkové aj celkové výsledky?

Ak áno, čítajte ďalej…

Aké je poslanie tejto práce?
Hľadáme motivovaného matematika či matematičku so záujmom o neživotné poistenie, ktorý bude mať jedinečnú príležitosť podieľať sa podieľať sa na činnostiach v poistno-matematickom tíme a spolupracovať s ďalšími oddeleniami v rámci Financií v jednej z najväčších poisťovní na českom a slovenskom trhu.

Aký je tím poistných matematikov v UNIQA?
Kladieme dôraz na transparentnosť, systematickosť a logiku.
Spoločne smerujeme k osobnému rastu každého jedného z nás.

Čo bude náplňou Vašej práce?
- príprava podkladov pre uzávierky a reporting v neživotnom poistení (lokálna aj skupinová metodika)
- štatistické analýzy kmeňa poistných zmlúv, analýza a aktualizácia predpokladov
- spolupráca pri tvorbe obchodných plánov, budgetu spoločnosti a strategickom plánovaní
- aktívna účasť na projektoch v rámci spoločnosti aj v rámci regiónu Strednej Európy (najmä IFRS17, interný model, Solvency II a pod.)
- podpora externého auditu

Čo od vás očakávame?
- VŠ vzdelanie – odbor matematika, štatistika, alebo ekonometria
- pokročilú znalosť práce s výpočtovou technikou predovšetkým MS Office (Excel) a spracovanie dát SQL
- komunikatívnu znalosť angličtiny
- analytické myslenie
- starostlivosť, samostatnosť a zodpovednosť, proaktívny prístup k riešeniu úloh
- schopnosť tímovej práce

Čo vám ponúkame?
- zaujímavú prácu v silnej a stabilnej spoločnosti skupiny UNIQA
- príjemné pracovné prostredie a priateľský kolektív
- férový a transparentný prístup
- možnosť dostať ročný bonus vo výške 2-násobku mzdy
- skrátený pracovný týždeň na 37,5 hodiny, 5 týždňov dovolenky, 3 dni osobného voľna za rok, pružná pracovná doba, home office
- celý rad ďalších atraktívnych firemných benefitov (stravenková karta, systém Cafeterie, príspevok na výučbu AJ, firemné akcie, príspevok na energie, pitný režim na pracovisku, príspevok na penzijné pripoistenie, benefit pre nastávajúcich rodičov, príspevok pri dlhodobej chorobe, odmena za lojalitu atď. )
- možnosť osobného rozvoja a profesného rastu

Ďakujeme, že ste dočítali až sem!
Tešíme sa na Vašu reakciu vrátane zaslania profesijného životopisu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

matematika, štatistika, alebo ekonometria

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SQL - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

UNIQA je dlhodobo silným hráčom v ČR i SR a aktuálne je partnerom viac ako 3 miliónom klientov. O tom, že sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytovať produkty a služby najvyššej kvality, svedčí aj naše ostatné umiestnenie v rôznych anketách. Už ôsmykrát za sebou máme titul Czech Business Superbrands, naše cestovné poistenie získalo ocenenie Zlatá koruna 2022 a titul Finančný produkt roka 2022. Podporujeme diverzitu a inklúziu v pracovnom prostredí a kladieme veľký dôraz na otvorenú firemnú kultúru.
UNIQA - Lepšia práca spoločne.
ID: 4535131  Dátum zverejnenia: 12.4.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 400 EUR/mesiac