Dátový vedec/Data Scientist

UNIQA

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Mzdové podmienky (brutto)
3 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcete byť kľúčovou súčasťou digitálnej transformácie v prestížnej spoločnosti, ktorá patrí medzi najúspešnejšie značky na trhu?
Dokážete pracovať s dátami kreatívne a samostatne?
Láka vás používať najmodernejšie algoritmy strojového učenia a vidieť ich priamy dopad na výkon spoločnosti?
Baví vás rôznorodá práca s veľkým množstvom dát, ich analýza, spracovanie a využitie v prediktívnych modeloch?
Ak áno, čítajte ďalej...

Aký je tím Data Science v UNIQA?
• sme priateľský tím motivovaných ľudí, ktorí sa vedia rozprávať nielen o práci
• vieme si navzájom pomôcť a nebojíme sa nových výziev a príležitostí
• spolupracujeme v rámci komunity dátových vedcov v celej skupine UNIQA.

Aký je hlavný príbeh tejto pozície?
Všetky obchodné rozhodnutia v poisťovníctve sú založené na dátach. Úlohou dátového vedca je vyťažiť z množstva dát informácie, ktoré sú kritické pre fungovanie a prosperitu spoločnosti. Táto práca zahŕňa analýzu, vývoj prediktívnych modelov strojového učenia a komunikáciu získaných poznatkov.
Práca dátového vedca má priamy vplyv na obchodné výsledky spoločnosti. V spoločnosti UNIQA dátový vedec spolupracuje s rôznymi tímami na rôznorodých projektoch a jeho úlohou je preformulovať business požiadavky do štatistických modelov, ktoré odpovedajú na položené otázky.

Čo bude vaša práca zahŕňať?
• vývoj prediktívnych modelov (alebo úpravy súčasných) a interpretácie výsledkov s použitím jazykov napr. Python, R, Spark alebo JAVA
• identifikácie a príprava relevantných vstupných dát (zdroje dát z pripravených dátových zdrojov) s použitím špecializovaných nástrojov alebo i jazyka SQL
• komunikácie so zástupcami odborných business útvarov, pre ktoré sú výstupy z modelov určené
• prichádzať s návrhmi na nové modely a konzultačnú činnosť pre business
• podpora dátových inžinierov pri uvádzaní modelov do produkčného nasadenia a ich udržovaní v chodu

Tech stack
• MS SQL Server
• Python (pandas, scikit-learn, matplotlib, Tensorflow-Keras, XGB, LightGBM)
• Databricks alebo Cloudera Data Platform

Čo od vás očakávame?
• VŠ technického smeru so zameraním na matematiku a štatistiku
• Data Science prax výhodou (dátová veda alebo príbuzná pozícia)
• schopnosť pracovať samostatne bez priameho vedenia - proaktívny prístup
• znalosť teórie pravdepodobnosti a algoritmu strojového učenia
• skúsenosti s dátovou analýzou
• znalosť Python, R, Spark, dátových platform typu Databricks alebo Cloudera výhodou
• pokročilá znalosť angličtiny
• komunikatívnosť - schopnosť interpretovať a prezentovať výstupy analýz

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

UNIQA je dlhodobo silným hráčom v ČR i SR a aktuálne je partnerom viac ako 3 miliónom klientov. O tom, že sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytovať produkty a služby najvyššej kvality, svedčí aj naše ostatné umiestnenie v rôznych anketách. Už ôsmykrát za sebou máme titul Czech Business Superbrands, naše cestovné poistenie získalo ocenenie Zlatá koruna 2022 a titul Finančný produkt roka 2022. Podporujeme diverzitu a inklúziu v pracovnom prostredí a kladieme veľký dôraz na otvorenú firemnú kultúru.
UNIQA - Lepšia práca spoločne.
ID: 4219329  Dátum zverejnenia: 23.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 3 000 EUR/mesiac