Špecialista na informačnú bezpečnosť

UNIQA

Miesto práce
Práca z domu
Mzdové podmienky (brutto)
1 850 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Aké je poslanie tejto práce?
Špecialista na informačnú bezpečnosť je zodpovedný za vytváranie, implementáciu a udržiavanie informačnej bezpečnosti. Zabezpečuje primeranú ochranu informačných aktív a súvisiacich technológií, prevádzkových technológií, aplikácií, systémov, infraštruktúry a procesov v rámci globálneho digitálneho ekosystému.

Čo bude Vašou úlohou?
- Vyhodnocovanie, zdokonaľovanie metodík, stratégie, zásad a informovanosti v oblasti bezpečnosti a riadenia rizík.
- Vykonanie analýzy rizík a analýzy vplyvu na podnikateľskú činnosť
- Monitorovanie interných a externých rizík v systémoch SIEM, DLP a AV. Vykonávať ich pravidelné hodnotenie
- Vyšetrovanie, zaznamenávanie a hlásenie bezpečnostných incidentov s cieľom chrániť podnikové IT aktíva, duševné vlastníctvo, regulované údaje a dobré meno spoločnosti
- Hodnotenie a zlepšovanie bezpečnostných postupov a povedomia, zabezpečenie informovanosti a dodržiavania predpisov
- Zabezpečenie a monitorovanie dodržiavania pravidiel predpísaných skupinou UNIQA
- Riadenie rizík pre tretie strany, zabezpečenie ich pravidelného hodnotenia a odporúčanie opatrení na ich minimalizáciu.
- Zlepšiť plány a postupy reakcie na incidenty, aby sa zabezpečilo rýchle obnovenie kritických služieb v prípade bezpečnostného incidentu.
- Monitorovanie vonkajšieho prostredia v súvislosti s novými hrozbami a poskytovanie poradenstva príslušným zainteresovaným stranám o vhodných opatreniach.

Čo ponúkame?
- Zaujímavú prácu v silnej a stabilnej spoločnosti UNIQA Group
- príjemné pracovné prostredie a priateľský tím
- Spravodlivý a transparentný prístup
- Nadštandardná ponuka firemných benefitov (skrátený pracovný týždeň na 37,5 hodiny, 5 týždňov dovolenky, 3 dni osobného voľna ročne, pružný pracovný režim), home office, stravné lístky, systém Kafetéria, firemné podujatia, pitný režim na pracovisku, príspevok na penzijné poistenie, zľavy na firemné produkty, výhody pre čerstvých rodičov a ďalšie)
- Príležitosť na osobný rozvoj a profesionálny rast

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

IT bezpečnosť - Pokročilý
Informačná bezpečnosť (ISO 27001) - Pokročilý

Čo od vás očakávame?
- Minimálne 3 roky praxe v oblasti IT alebo informačnej bezpečnosti
- Prehľad bežných štandardov informačnej bezpečnosti, napr. ISO 27001, ITIL
- Skúsenosti so systémami SIEM, DLP, AV, NGFW, WAF sú výhodou
- Schopnosť stanoviť priority, plánovať, organizovať a dokončiť úlohy

UNIQA je dlhodobo silným hráčom v ČR i SR a aktuálne je partnerom viac ako 3 miliónom klientov. O tom, že sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytovať produkty a služby najvyššej kvality, svedčí aj naše ostatné umiestnenie v rôznych anketách. Už ôsmykrát za sebou máme titul Czech Business Superbrands, naše cestovné poistenie získalo ocenenie Zlatá koruna 2022 a titul Finančný produkt roka 2022. Podporujeme diverzitu a inklúziu v pracovnom prostredí a kladieme veľký dôraz na otvorenú firemnú kultúru.
UNIQA - Lepšia práca spoločne.
ID: 4160205  Dátum zverejnenia: 12.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 850 EUR/mesiac