Právnik

UNIQA

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
01.08.2021
2 000 EUR/mesiacVýška mzdy závisí od skúseností jednotlivých kandidátov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcete sa stať súčasťou tímu právneho oddelenia v prestížnej a stabilnej spoločnosti, ktorá patrí medzi najúspešnejšie značky na trhu?

Je pre Vás výzvou zaujímavá a motivujúca práca umožňujúca dlhodobý profesijný rozvoj?

Ak áno, čítajte ďalej ...
Aké je právne oddelenie v UNIQA spoločnosti?
Sme nový priateľský tím motivovaných a aktívnych ľudí, ktorí sú otvorení novým výzvam a možnostiam. Radi spolu trávime čas a radi sa rozprávame nie len o práci.

Čo bude náplňou Vašej práce?

• Poskytovanie metodického a vecného právneho poradenstva pre vedenie a zamestnancov poisťovne;
• Tvorba a pripomienkovanie zmlúv a príslušnej dokumentácie;
• Tvorba a pripomienkovanie vnútorných predpisov;
• Vypracovanie právnych stanovísk a analýz;
• Komunikácia a zastupovanie poisťovne pred príslušnými orgánmi (najmä NBS, Slovenská asociácia poisťovní, štátne orgány);
• Komunikácia a koordinácia spolupráce s externými právnymi poradcami, exekútormi a nezávislými expertmi/znalcami;
• Zodpovednosť za vedenie zverenej časti právnej agendy súvisiacej s poistnými udalosťami;
• Zastupovanie poisťovne pri súdnych a mimosúdnych pojednávaniach/rokovaniach;
• Usmerňovanie pracovníkov likvidácie poistných udalostí v rámci postupov pri vybavovaní a šetrení poistných udalostí;
• Usmerňovanie pracovníkov likvidácie pri uplatňovaní regresov vrátane vypracovávania metodiky s tým súvisiacej;
• Vypracovanie analýz o stave vybavovania súdnych sporov;
• Vybavovanie dožiadaní z exekútorských úradov, notárskych úradov, súdov, štátnych orgánov;
• Právna agenda súvisiaca s ochranou osobných údajov (GDPR);
• Plnenie pracovných úloh podľa pokynov priameho nadriadeného

✓ zaujímavú prácu v silnej a stabilnej spoločnosti skupiny UNIQA
✓ príjemné pracovné prostredie a priateľský kolektív
✓ férový a transparentný prístup
✓ nadštandardné spektrum firemných benefitov (skrátený pracovný týždeň na 37,5 hodiny, 5 týždňov dovolenky, 3 dni zdravotného voľna za rok, pružná pracovná doba, home office, stravné lístky, firemné akcie, pitný režim na pracovisku, systém cafeteria, príspevok na dôchodkové pripoistenie, zľava na firemné produkty, benefity pre nových rodičov a ďalšie)
✓ možnosť osobného rozvoja a profesionálneho rastu

V prípade Vášho záujmu o uvedenú pracovnú pozíciu, zašlite prosím svoj životopis v Slovenskom jazyku.
Kontaktovať budeme iba tých uchádzačov, ktorí budú najviac zodpovedať našim požiadavkám. Za porozumenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

✓ minimálne 3 roky skúseností v poisťovníctve na obdobnej pozícii alebo v advokácii?
✓ výborná znalosť SK právnych predpisov v oblasti poisťovníctva
✓ pokročilá znalosť MS Office
✓ dobrá znalosť angličtiny
✓ samostatnosť, dôkladnosť, spoľahlivosť a schopnosť pracovať pod tlakom
✓ analytické myslenie, schopnosť vidieť veci v širších súvislostiach
✓ ochota učiť sa a skúšať nové veci

UNIQA je dlhodobo silným hráčom v ČR i SR a aktuálne je partnerom viac ako 3 miliónom klientov. O tom, že sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytovať produkty a služby najvyššej kvality, svedčí aj naše ostatné umiestnenie v rôznych anketách. Už ôsmykrát za sebou máme titul Czech Business Superbrands, naše cestovné poistenie získalo ocenenie Zlatá koruna 2022 a titul Finančný produkt roka 2022. Podporujeme diverzitu a inklúziu v pracovnom prostredí a kladieme veľký dôraz na otvorenú firemnú kultúru.
UNIQA - Lepšia práca spoločne.
ID: 4070854  Dátum zverejnenia: 11.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac