Špecialista úverového modelovania a reportingu

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zaujímate sa o oblasť vývoja úverových modelov a rádi by ste rozvíjali Vašu kariéru u nás v banke? Využite túto jedinečnú príležitosť a staňte sa súčasťou tímu našich vývojárov.

ČO BUDE VAŠOU NÁPLŇOU PRÁCE:
• Návrh, štatistický vývoj a dokumentáciu modelov merania kreditného rizika (PD, LGD, EAD) a výpočtu opravných položiek (podľa IFRS9) pre korporátne a retailová portfólia
• Monitoring a údržba už existujúcich modelov
• Analýza a simulácia RWA / EL vplyvov
• Spolupráca na technickej implementácii modelov a základné dátové inšpekčné infraštruktúry
• Zameranie na dosiahnutie trvalého súladu s požiadavkami IRB

ČO K TOMU POTREBUJETE?
• Vysokoškolské vzdelanie v matematickom alebo štatistickom smere (prípadne posledný ročník VŠ)
• Analytické myslenie
• Plynulý anglický a slovenský jazyk
• Profesionálne skúsenosti v oblasti riadenia úverového rizika, skúsenosti so štatistickým modelovaním sú výhodou
• Skúsenosti s SQL a SAS výhodou
• Dobrá znalosť MS Office
• Ochota cestovať aj mimo SR

ČO VÁM PONÚKAME:
• mzdu od 1200 EUR/mesiac (finálna suma môže byť i vyššia, v závislosti od skúsenosti kandidáta)
• Príležitosť globálne spolupracovať na zaujímavých projektoch aj na medzinárodnej úrovni
• Získanie skúseností naprieč bankou a učenie sa od odborníkov a skúsených manažérov z tímu (rotácia / mentoring)
• Zvýšenie vlastnej kvalifikácie v atraktívnom prostredí
• Programy pre talentov a budúcich manažérov
• Prácu pod vedením skúseného manažéra
• 4 dni regenerácie do roka navyše k dovolenke
• Deň voľna na vlastné narodeniny
• Budete mať možnosť využiť zvýhodnené produkty banky
• Zľavy u firemných partnerov
• Príspevok na stravovanie a 540 bodov ročne, ktoré budete môcť využiť na celú škálu benefitov (kultúrne či športové aktivity, jazykové kurzy, príspevok na dovolenku / cestovanie, zdravie, relaxáciu, masáže, kúpeľné pobyty)
• Organizujeme perfektné Christmas party a iné podujatia počas roka

Nábor v UniCredit Bank pokračuje. Nemusíte sa báť, že vzhľadom k reštrikciám týkajúcim sa koronavíru prídete o možnosť nájsť si skvelú novú pozíciu. Nábor u nás prebieha on-line, tak ako sa k nemu prikláňa rada moderných firiem po celom svete aj bez ohľadu na koronavírus. Takže si môžete nielen nájsť prácu snov ale tiež si otestovať, ako obstojíte vo výberovom konaní prostredníctvom moderných technológií.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

UniCredit Bank má modernú firemnú kultúru. Riadi sa hodnotami tzv. Charty integrity, ktorá v rámci celej skupiny definuje základné hodnoty ako východisko správania sa a konania. Je postavená na pilieroch – čestnosť, rešpekt, sloboda, transparentnosť, vzájomnosť a dôvera.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov