Sociálny pracovník / sociálna pracovníčka v Prešove

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Miesto práce
Kollárova 11, Prešov
1 150 EUR/mesiacPonúkaný plat: 866,- Eur brutto + 150,- Eur osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

​Baví Vás práca, kde vidieť konkrétne výsledky? Máte organizačné schopnosti a radi pracujete samostatne? Hľadáte prácu, ktorou môžete meniť a zlepšovať život ľudí so zrakovým postihnutím? Máte skúsenosť s prácou s ľuďmi v neľahkej životnej situácii?

Ak ste si zodpovedali aspoň na 3 otázky „áno“, hľadáme práve Vás.

Čomu sa budete venovať na tejto pozícii?
  • Prioritne budete poskytovať  sociálno-právne poradenstvo a sociálnu rehabilitáciu pre klientov ÚNSS so zrakovým postihnutím podľa zákona 448/2008 o sociálnych službách.
  • Spolu s klientom budete identifikovať jeho potreby (samostatnosť, vzdelávanie, zamestnávanie, spoločenské začlenenie ), navrhovať mu riešenia a podporovať ho vo vybratej realizácii.
  • Budete poskytovať klientom so zrakovým postihnutím odbornú pomoc pri výbere a pri zaškoľovaní sa na kompenzačné pomôcky, optické pomôcky, elektronické a digitálne pomôcky.
  • Budete realizovať tréning špecifických zručností potrebných pre samostatný pohyb a samostatný život (sociálna rehabilitácia).
  • Budete sa podieľať na tvorbe a organizácii aktivít, ktoré smerujú k zvyšovaniu povedomia o zrakovom postihnutí u verejnosti.
  • Budete sa podieľať sa na aktivitách zameraných na informovanie o existencii, práci a službách ÚNSS.

Ďalšie informácie o ponúkanej práci:
Miesto výkonu práce: Krajské stredisko ÚNSS Bratislava, Kollárová 11, 080 01 Prešov, https://presov.unss.sk/ako-sa-k-nam-dostanete/

Za klientami budete docestovávať najmä do ich miesta bydliska v rámci okresov Prešov, Bardejov, Svidník, Sabinov, Stropkov, Stará Ľubovňa. Práca na hlavný pracovný pomer.

Termín nástupu: 01.05.2024

Ponúkaný plat: 1 016 EUR/mesiac; (866,- Eur brutto + 150,- Eur osobný príplatok)

• zaškolenie a odborné školenia
• zaujímavá a tvorivá práca
• nové kontakty a nové obzory
• kolektív, v ktorom prevládajú neformálne vzťahy, ochota pomôcť a podeliť sa o svoje skúsenosti
• možnosť flexibilne si organizovať svoj čas

V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, pošlite nám Váš životopis a motivačný list do 12.4.2024.
Do motivačného listu, prosím, uveďte, prečo práve ľudia so zrakovým postihnutím a prečo práve ÚNSS.
Budeme radi, ak sa o Vás dozvieme čo najviac. Starostlivo si prečítame každý životopis a motivačný list, ktorý dostaneme. Vyhradzujeme si právo kontaktovať iba uchádzačov, ktorí vyhovujú vyššie popísaným kritériám.

Tešíme sa na Vás!

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Ostatné znalosti

PC zručnosti - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Počet rokov praxe

1

  • Vysokoškolské vzdelanie - sociálna práca (II. stupeň) alebo špeciálna pedagogika - tyflopédia (II. stupeň)
  • požadovaná prax v sociálnej oblasti min. 1 rok
  • aktívny šofér výhodou
  • schopnosť priorizovať a efektívne si organizovať svoj pracovný čas
  • samostatnosť
  • proklientská orientácia
  • výborné komunikačné zručnosti
  • základné PC zručnosti (internet, Outlook, Excel, Word)

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) je občianske združenie, ktorého členmi sú nevidiaci a slabozrakí ľudia, ich priaznivci a priatelia. Poslaním ÚNSS je obhajoba práv osôb so zrakovým postihnutím, aktivizácia týchto osôb, pôsobenie na verejnosť a informovanie o problémoch osôb so zrakovým postihnutím a poskytovanie sociálnych služieb osobám so zrakovým postihnutím.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4795937  Dátum zverejnenia: 28.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 150 EUR/mesiac