Metodik/čka pre obhajobu záujmov a uplatňovanie práv osôb so zrakovým postihnutím

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Miesto práce
Sekulská 1, Karlova Ves
Termín nástupu
21.6.2021
1 200 EUR/mesiacfinálna mzda v závislosti od schopností, zručností a skúsenosti uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Koordinácia legislatívnych aktivít v oblasti obhajoby záujmov osôb so zrakovým postihnutím
• Spracovanie a predkladanie pripomienok našej organizácie k legislatívnym a iným odborným dokumentom týkajúcich sa problematiky občanov so zdravotným postihnutím
• Príprava metodických podkladov a výkladov v oblasti legislatívy a sociálneho práva pre poskytovanie sociálno – právneho poradenstva našim zrakovo postihnutým klientom
• Sledovanie a pripomienkovanie legislatívy týkajúcej sa napĺňania poslania našej organizácie
• Zastupovanie ÚNSS v poradných orgánoch, komisiách, pracovných skupinách, platformách na národnej a medzinárodnej úrovni v oblasti obhajoby záujmov osôb so zrakovým postihnutím

• možnosť profesijného a odborného rastu
• zdokonalenie sa v práve a v špecializácií z unikátneho hľadiska
• zaujímavé, jedinečné a špecifické prípady klientov
• Možnosť aktívnej účasti na medzinárodných a národných fórach v oblasti zdravotného postihnutia (Európske fórum zdravotného postihnutia, Európska únia nevidiacich, Svetová únia nevidiacich)
• Možnosť prispievať do pripomienkovania a ovplyvňovania tvorby európskej a národnej legislatívy.
• Flexibilná pracovná doba a možnosť pracovať z domu (aj po skončení pandémie) na základe dohody.
• Kolektív, v ktorom prevládajú neformálne vzťahy, ochota pomôcť a podeliť sa o svoje skúsenosti.
• Jedinečná možnosť stať sa expertom v oblasti, ktorá poskytuje veľa príležitosti pre osobný, ale v neposlednom rade aj profesionálny rozvoj

V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, prosím, pošlite nám svoj životopis spolu s motivačným listom.
Budeme radi, ak sa o Vás dozvieme čo najviac. Starostlivo si prečítame každý životopis. Všetkým Vám, ktorí sa prihlásite, odpovieme.
Konečný termín na zaslanie životopisu a motivačného listu: 31.05.2021

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

• Odborná prax min. 3 roky, prax v treťom sektore výhodou
• Základná znalosť sociálnej legislatívy a legislatívy vzťahujúcej sa na osoby so zdravotným postihnutím, znalosť uvedených oblastí legislatívy na úrovni EÚ výhodou
• Bezúhonnosť
• Komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu
• Organizačné a koncepčné myslenie

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) je občianske združenie, ktorého členmi sú nevidiaci a slabozrakí ľudia, ich priaznivci a priatelia. Poslaním ÚNSS je obhajoba práv osôb so zrakovým postihnutím, aktivizácia týchto osôb, pôsobenie na verejnosť a informovanie o problémoch osôb so zrakovým postihnutím a poskytovanie sociálnych služieb osobám so zrakovým postihnutím.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4076283  Dátum zverejnenia: 7.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac