Vedúci/a krajského strediska - Sociálny pracovník / sociálna pracovníčka v Košickom kraji

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
apríl 2020
Mzdové podmienky (brutto)
928 EUR/mesiacMožnosť osobného ohodnotenia.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vedúci/a krajského strediska - Sociálny pracovník / sociálna pracovníčka v košickom kraji

Baví Vás práca, kde vidieť konkrétne výsledky? Máte organizačné schopnosti a radi pracujete samostatne? Hľadáte prácu s ľuďmi, ktorým môžete svojou pomocou meniť a zlepšovať život? Máte skúsenosť s prácou s ľuďmi v neľahkej životnej situácii?

Ak ste si zodpovedali aspoň na 3 otázky „áno“, hľadáme práve Vás.

Čomu sa budete venovať na tejto pozícii?

Manažérska oblasť:
• Budete riadiť činnosť Krajského strediska v Košiciach a koordinovať tímovú prácu sociálnych pracovníkov v košickom kraji.
• Budete zodpovedný za poskytovanie sociálnych služieb v košickom kraji.
• Budete reprezentovať Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska v regióne, vo vzťahu k samospráve, verejnej správe a iným spolupracujúcim inštitúciám.

Klientská oblasť:
• Budete sa spolupodieľať na identifikovaní potrieb klientov (prvý kontakt s klientom) a na tomto základe spolupracovať pri vytváraní individuálnych plánov.
• Budete poskytovať odborné poradenstvom v oblasti sociálno-právnej, v oblasti optických a kompenzačných pomôcok, v oblasti vzdelávania, v oblasti uplatnenia sa na trhu práce a pod.
• Budete poskytovať odbornú pomoc a v spolupráci s klientom navrhovať a realizovať riešenia jeho/jej sociálnej situácie.
• Spolupracovať a koordinovať aktivity, ktoré smerujú k zvyšovaniu povedomia o zrakovom postihnutí u verejnosti.
• Podieľať sa na aktivitách zameraných na informovanie o existencii, práci a službách ÚNSS.

• zaškolenie a odborné školenia
• zaujímavá a tvorivá práca
• nové kontakty a nové obzory
• výborný kolektív
• možnosť flexibilne si organizovať svoj čas

• Miestom výkonu práce je Krajské stredisko ÚNSS Košice, Park obrancov mieru 1, 040 00 Košice:
• Za klientami budete docestovávať najmä do ich miesta bydliska v rámci Košíc a košického kraja.
• Je to práca na hlavný pracovný pomer. Prvá pracovná zmluva bude na dobu určitú. V prípade spokojnosti na oboch stranách pracovná zmluva môže byť predĺžená.

V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, prosím, pošlite nám Váš životopis a motivačný list do 03.03.2020.
Budeme radi, ak sa o Vás dozvieme čo najviac. Starostlivo si prečítame každý životopis a motivačný list, ktorý dostaneme. Vyhradzujeme si právo kontaktovať iba uchádzačov, ktorí vyhovujú vyššie popísaným kritériám.
Tešíme sa na Vás!

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca (podmienka daná zákonom)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Windows - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

• manažérske zručnosti podmienkou
• 1 ročná prax v sociálnej oblasti nevyhnutnou
podmienkou
• aktívny šofér výhodou
• schopnosť prioritizovať a efektívne si organizovať svoj
pracovný čas
• samostatnosť
• proklientská orientácia
• výborné komunikačné zručnosti
• základné PC zručnosti (internet, Outlook, Excel, Word)

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Naším poslaním je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3142361  Dátum zverejnenia: 18.2.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 928 EUR/mesiac