Odborný pracovník Nízkoprahovej sociálnej služby pre deti a rodinu

Trnavská arcidiecézna charita

Miesto práce
Andreja Hlinku 41, Piešťany
Termín nástupu
1.2.2022
Mzdové podmienky (brutto)
935 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Miesto je obsadzované v rámci Národného projektu.
Odborný pracovník zodpovedá za realizáciu odborných činností a aktivít NSSDR, ktoré sú prístupné pre celú obec/komunitu. Pomáha zvyšovať zručnosti ľudí na miestnej úrovni, podporuje a rozvíja ich osobnostné kompetencie a motiváciu k samostatnému riešeniu problémov, aktivizuje ich a posilňuje sebavedomie a zodpovednosť. Prispieva k zmierňovaniu napätí v komunite, je pripravený byť neformálnym mediátorom prípadných konfliktov. Svojou činnosťou sa snaží prispievať k sociálnemu začleňovaniu osôb sociálne vylúčených, a to ako na individuálnej, tak aj na lokálnej úrovni.
Odborný pracovník vykonáva činnosti:
• zodpovedá za realizáciu odborných činností, iných činností a aktivít NSSDR, ktoré sú prístupné pre obec/komunitu/užívateľov ;
• zisťuje a mapuje potreby komunity/užívateľov v oblasti sociálnych služieb/komunitného rozvoja, mapuje potenciál komunity/užívateľov;
• vyhľadáva potenciálnych užívateľov sociálnych služieb;
• pomáha zvyšovať zručnosti ľudí na miestnej úrovni, podporuje a rozvíja ich osobnostné kompetencie a motiváciu k samostatnému riešeniu problémov, aktivizuje ich a posilňuje ich sebavedomie a zodpovednosť;
• prispieva k zmierňovaniu napätí v komunite;
• svojou činnosťou prispieva k sociálnemu začleňovaniu osôb sociálne vylúčených, a to ako na individuálnej, tak aj na lokálnej úrovni;
• posudzuje sociálnu situáciu užívateľa;
• poskytuje základné informácie o možnostiach riešenia problému a podľa potreby aj odporúča a sprostredkúva ďalšiu odbornú pomoc - sociálne poradenstvo (poskytuje pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov - napr. pomoc pri spisovaní a podávaní písomných podaní a vypisovaní tlačív, pri písomnej komunikácii v úradnom styku, príprave dokumentácie a pri vybavovaní iných vecí v záujme užívateľa);
• rozvíja a podporuje sociálne zručnosti užívateľa na základe rôznych metód sociálnej práce;
• navrhuje a realizuje formy, metódy a postupy sociálnej práce s užívateľom a jeho rodinou;
• napomáha sociálnej integrácii užívateľa do komunity;
• vykonáva sociálnu prácu zameranú na podporu samostatnosti, nezávislosti, sebestačnosti užívateľa, najmä pri základných sociálnych aktivitách;
• realizuje odborné činnosti a iné činností v oblasti prípravy na školskú dochádzku a školské vyučovanie, preventívne aktivity a záujmovú činnosť, ako aj ďalšie doplnkové služby, aktivity a činnosti;
• vedie evidenciu o odborných činnostiach a aktivitách a evidenciu užívateľov;
• vyhodnocuje výsledky zrealizovaných odborných činností, iných činností a aktivít z hľadiska napĺňania cieľov NSSDR a potrieb užívateľov v konzultácii s odborným garantom;
• zúčastňuje sa na pravidelných poradách zamestnancov;
• zúčastňuje sa pravidelných porád s príslušným regionálnym metodikom/koordinátorom a vykonáva iné (doplnkové) činnosti, ktoré vyplynú z aktuálnych potrieb počas realizácie NP.

Pravidelné vzdelávania, kreatívna práca, možnosť realizácie vlastných nápadov

Prijímame Žiadosti do zamestnania prijaté osobne alebo poštou na adrese: Trnavská arcidiecézna charita, Hlavná 43, 917 01 Trnava, na obláku napísať: "Výberové konanie Piešťany".
Uzávierka na predloženie žiadostí o prijatie do zamestnania je 25/01/2021. Záujemcovia, ktorých písomné žiadosti do výberového konania boli doručené po termíne uzávierky, nebudú zaradení do výberového konania.
Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania:
• štruktúrovaný životopis uchádzača (CV) vo formáte Europass,
• doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
• uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo od organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval,

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika a verejná správa, pedagogické smery

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Trnavská arcidiecézna charita je verejná právnická osoba, odvodzujúca právnu subjektivitu od Rímskokatolíckej cirkvi Trnavskej arcidiecézy. Na území arcidiecézy poskytuje sociálne služby skupinám, komunitám a jednotlivcom.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4239325  Dátum zverejnenia: 17.1.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 935 EUR/mesiac