Programátor PLC/SPS

TRIGON Consulting s.r.o.

Miesto práce
Banskobystrický kraj
plný úväzok
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
plat v závislosti od skúseností v rozpätí od 16002200 Eur/ mesačne + ročné projektové odmeny + 13. plat

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte praktické skúsenosti s programovaním PLC ? Máte strojárske alebo elektrotechnické vzdelanie? Pracujete pre spoločnosti v automobilovom priemysle? Ak pochádzate z Banskobystrického kraja a uvažujete v budúcnosti o návrate domov, napíšte nám !
Pre nášho klienta so zahraničnou účasťou, lokalizovaného v banskobystrickom kraji hľadáme kandidáta na pracovnú pozíciu Programátor PLC/ SPS.
Spoločnosť je súčasťou českej materskej spoločnosti s jej výrobnými spoločnosťami - na Slovensku 300 zamestnancov , v Čechách 400 zamestnancov, Rumunsku 500 zamestnancov a Nemecku 30 zamestnancov. V jej portfóliu sú produkty pre automobilový priemysel, letecký priemysel, sektor stavebných strojov, cestných strojov aj poľnohospodárskej techniky. Firma nadväzuje na viac ako
64 ročnú tradíciu aj skúsenosti a aktuálne sa zameriava na plne digitalizované zváracie a montážne výrobné linky. Jej odberatelia sú lokalizovaní po celom svete a firma zaznamenáva výrazný rast.

Vašou úlohou bude programovanie riadiacich systémov PLC. Vytváranie a upravovanie PLC programov cez Siemens Simatic (STEP 7) a TIA portál. Očakávané sú praktické skúsenosti s programovaním týchto riadiacich systémov minimálne v rozsahu 2 rokov.

Vašou prácou bude programovať linku podľa smerníc a požiadaviek zákazníka. Jej súčasťou je návrh riadiaceho systému, jeho oživenie, otestovanie a uvedenie do prevádzky u klientov. V prípade nečakaných situácií je dôležité aby ste vedeli nájsť alternatívne riešenia na dosiahnutie cieľového stavu, ktorým je čo najefektívnejší chod výrobnej linky. Zodpovedať budete za funkcionalitu a kvalitu navrhnutých riešení v súlade s požiadavkami zákazníka.
Pri Vašej práci spolupracujete s elektroprojektantom a projektovým manažérom. Podávate informácie vedúcemu konštruktérovi o stave prác na projekte a zabezpečujete technickú podporu výroby pri jednotlivých projektoch.

Budete súčasťou projektových tímov, ktoré riadi projektový manažér. Spolu s Vašimi kolegami programátormi a konštruktérmi budete súčasťou divízie Engineeringu. Členenie projektov je závislé od ich počtu a od požiadaviek klientov. Celá štruktúra je maximálne flexibilná a efektívna, atmosféra tvorivá a priateľská. Časť vašej práce sa realizuje aj mimo územia Slovenska.

Doškolenie kandidáta môže byť realizované v sesterskej spoločnosti v Čechách resp. aj v Nemecku. Je podmienkou, aby kandidát mal znalosť nemeckého jazyka na úrovni plynulej písomnej aj verbálnej komunikácie. Súčasná znalosť anglického jazyka resp. znalosť iných jazykov je výhodou.

Spoločnosť ponúka: príspevok na stravu; kultúru a šport; na prvú svadbu a narodenie dieťaťa; pri jeho nástupe do 1.triedy ZŠ; na detskú rekreáciu; na rekreáciu, regeneráciu a rehabilitáciu zamestnanca; do III. Piliera DDP; stabilizačné odmeny; odmeny pri životných jubileách, jazykové kurzy

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Ostatná priemyselná výroba

Spoločnosť sa zaoberá konštrukciou a výrobou špeciálneho náradia, jednoúčelových strojov a častí výrobných liniek na automatizáciu procesov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SIMATIC STEP 7 - pokročilý
TIA Portal - pokročilý

Vodičský preukaz

B

- skúsenosti s programovaním SIMATIC STEP 7, TIA portál v dĺžke minimálne 2 rokov
- skúsenosti s programovaním riadiacich systémov Allen Bradley - výhodou
- znalosť simulačného programu Process Simulate - výhodou
- skúsenosti s aplikáciami oblúkového zvárania - výhodou
- samostatnosť
- flexibilita
- aktívny a zodpovedný prístup k práci
- silné analytické myslenie a riešenie problémov

TRIGON Consulting s.r.o. je personálna agentúra pôsobiaca na Slovenskom trhu od roku 2004. Poskytujeme prvotriedne poradenské riešenia a služby pre spoločnosti najmä v oblasti vyhľadávania a výberu zamestnancov.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Kapitulská 313/12
97401 Banská Bystrica 1

Kontakt

Kontaktná osoba: Zlatica Drapčiaková
Tel.: +421904594241
E-mail: poslať životopis
ID: 3614987   Dátum zverejnenia: 16.3.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   plat v závislosti od skúseností v rozpätí od 16002200 Eur/ mesačne + ročné projektové odmeny + 13. plat