Finančný Riaditeľ so silnou praktickou znalosťou účtovníctva (doprava a logistika) Senec

Top Manažérska Pozícia

Miesto práce

okres Senec

plný úväzok

Náplň práce

  • Komplexná zodpovednosť za chod a rozvoj finančného oddelenia spoločnosti na Slovensku.
  • Riadenie podriadených (účtovné a ekonomické oddelenie (6 zamestnancov)
  • V rámci účtovného oddelenia praktický výkon účtovníctva pokiaľ si to vyžiada situácia a tiež praktické smerovanie podriadených účtovníkov pri riešení komplexných účtovných prípadov
  • Zabezpečenie údržby účtovnej agendy v rámci noriem a zákonov Slovenskej Republiky
  • Manažovanie analytických účtov a niektorých kľúčových zákazníkov
  • Hlavná zodpovednosť za finalizáciu finančných výkazov, mesačné a ročné účtovné uzávierky, daňové priznania
  • Komunikácia mesačných finančných výkazov a reportov korporátnej centrále
  • Zhotovovanie mesačných reportov v rámci modulu Business Objects Financial Consolidation (BFC)
  • Štatistické reporty, organizácia a poriadok vo finančnej dokumentácií v rámci spoločnosti
  • Zodpovednosť za týždenné reporty vytvárané v účtovnom programe Microsoft Dynamics FX (zoznam faktúr po splatnosti na strane odberateľov a zoznam faktúr na zaplatenie od dodávateľov)
  • Zodpovednosť za aktíva spoločnosti a fakturačný proces v dvoch rôznych fakturačných systémoch
  • Spolupráca na príprave rozpočtu, forecastov a manažérskych analýz
  • Spolupráca s riaditeľom spoločnosti pri rozhodovacích procesoch a komunikácií s korporátnymi nadriadenými
  • Spolupráca s CFO klastra Východná Európa

Požadujeme

  • Vysokoškolské vzdelanie ekonomického zamerania
  • Anglický jazyk aktívne
  • Prax ako finančný manažér/riaditeľ v korporátnom prostredí nutná ako aj prax vo vedení ľudí (účtovníkov)
  • Kľúčová je aktuálna znalosť účtovníctva na vysokej úrovni keďže cieľ spoločnosti v rámci SVK je vytvoriť vlastné účtovné oddelenie
  • Podmienkou je schopnosť a ochota podieľať sa aj prakticky na riešení účtovných prípadov pokiaľ to situácia vyžaduje
  • Výhodou ale nie podmienkou je ovládanie SAPu a účtovného systému spoločnosti Microsoft Dynamics AX

Ponúkame

  • Štandardné benefity
  • Platové podmienky a ostatné benefity budú dohodnuté individuálne

Túto pozíciu obsadzujeme pre nášho klienta

Jeden z najväčších poskytovateľov logistických služieb celosvetovo. Na Slovenskom trhu je spoločnosť prítomná viac ako 20 rokov. Obrat spoločnosti na Slovensku sa pohybuje v desiatkach miliónov eur. Počet zamestnancov 150 až 200 v 4 pobočkách. Účtovníctvo spoločnosti je momentálne riešené externe. Cieľom spoločnosti je vytvoriť interné účtovné oddelenie.

Hlavná oblasť pôsobenia

Sprostredkovanie práce a personálne poradenstvo
Mám záujem
  • V prípade otázok neváhajte kontaktovať nášho konzultanta:
  • Bc. Jozef Tencer
  • +421 911908798
  • [email protected]

Trenkwalder, a. s. Kostelní 1286/8 37004 České Budějovice 4
ID: 3285320  Dátum zverejnenia: 12.1.2018  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.