Referent oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Trenčianskeho samosprávneho kraja

Trenčiansky samosprávny kraj

Miesto práce
Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici, Trenčín
Termín nástupu
apríl 2024
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zodpovednosť za externú aj internú komunikáciu organizácie,
- nadväzovanie vzťahov, rozvoj kontaktov,
- rozvoj komunikačnej stratégie,
- organizovanie, propagácia eventov a aktivít zamestnávateľa,
- budovanie a udržiavanie vzťahov so zástupcami médií, vrátane zahraničných,
- prispievanie do domácich i zahraničných médií, novín, písanie úvah, podkladov a prejavov,
- práca s mediálnym aj audiovizuálnym obsahom – tvorba videí, zhotovovanie fotografií.

• tvorivo spracováva masmediálnu politiku a koordinuje výstupy k verejnosti
• organizuje prieskumy verejnej mienky, informuje o ich výsledkoch,
• zabezpečuje komunikáciu s médiami, spracovanie podkladov pre médiá v spolupráci s ostanými oddeleniami Úradu TSK a organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK,
• zabezpečuje vydávanie tlačových správ, organizovanie tlačových konferencií, brífingov,
• monitoruje tlač s následným adresným využitím informácií v rámci samosprávy,
• organizuje komunikačné kampane a podujatia pre verejnosť, spracováva a zabezpečuje distribúciu rôznych typov informačných materiálov (letákov, brožúr...), prípravu informačných panelov,
• podieľa sa na organizovaní prezentačných podujatí, seminárov a workshopov,
• zabezpečuje kontakty s mimovládnymi organizáciami a ďalšími subjektmi a inštitúciami v kraji, ako aj s družobnými krajmi vrátane vedenia dokumentácie,
• zasiela aktuálne informácie z diania v kraji na oficiálne webové sídlo kraja prípadne do informačných sociálnych sietí kraja a podieľa sa v spolupráci s ostatnými oddeleniami na kontrole ich aktuálnosti
• zabezpečuje krízovú komunikáciu,
• dohliada na registratúrny poriadok oddelenia
• plní úlohy v oblasti cestovného ruchu,
• pomáha ostatným oddeleniam, organizáciám a predstaviteľom samosprávy pri komunikácii s verejnosťou,
• zabezpečuje tlmočenie a preklady korešpondencie z cudzieho jazyka do slovenského jazyka a naopak
• spolupodieľa sa na tvorbe projektov zameraných na medzinárodnú spoluprácu,
• pripravuje podklady pre rámcové zmluvy (dohody, memoranda o porozumení, protokol o spolupráci) vyplývajúce z bilaterálnej spolupráce s partnerskými regiónmi,
• sprostredkúva interregionálnu spoluprácu a zmluvy s partnerskými regiónmi,
• pripravuje, koordinuje a zabezpečuje odbornú činnosť spojenú s realizáciou medzinárodných aktivít TSK,
• pripravuje podklady, program a organizačne zabezpečuje činnosti spojené s prijatím zahraničných oficiálnych delegácií, ako aj s vycestovaním zástupcov TSK na zahraničné pracovné cesty,
• prezentuje regionálne záujmy na medzinárodnej úrovni,

Práca v samospráve, pracovné a platové podmienky garantované zákonmi, kolektívnou zmluvou vyššieho stupňa a kolektívnou zmluvou zamestnávateľa.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam dokladov, ktoré musí uchádzač predložiť:

 žiadosť o účasť na výberovom konaní,
 profesijný štruktúrovaný životopis s prehľadom doterajšej praxe,
 motivačný list o minimálne 1800 znakoch,
 doklady o dosiahnutom vzdelaní,
Odmeňovanie je podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, základný plat min. 1 200,- eur v závislosti od skúseností uchádzača/uchádzačky.
Žiadosť o účasť na výberovom konaní je potrebné zaslať spolu s požadovanými dokladmi (nemusia byť úradne overené fotokópie) na adresu :
A.):
Oddelenie personálneho manažmentu, miezd a krízového riadenia
K dolnej stanici 7282/20A
911 01 Trenčín.

Obálku označiť v ľavom hornom rohu „NEOTVÁRAŤ – VK REF. ODD. KOMUNIKÁCIE A MEDZINÁRODNÝCH VZŤAHOV“,

alebo prednostne B.) e-mailom:
[email protected]

Dátum uzávierky prijímania žiadostí o účasť na výberovom konaní je 02.04.2024. Rozhodujúci je dátum na poštovej pečiatke.

Dátum, miesto a čas výberového konania oznámi prihláseným uchádzačom Trenčiansky samosprávny kraj.
Predpokladaný termín nástupu je apríl 2024.

Podrobnosti o spracúvaní osobných údajov uchádzača sú zverejnené na webovom sídle TSK - https://www.tsk.sk/trenciansky-samospravny-kraj/urad-tsk/ochrana-osobnych-udajov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Ruský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Kvalifikačné a osobnostné predpoklady a zručnosti na vykonávanie funkcie:

• vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v študijnom odbore so zameraním na médiá, žurnalistiku, masmediálnu komunikáciu, medzinárodné vzťahy, prípadne iný študijný odbor, predchádzajúce relevantné pracovné skúsenosti z oblasti médií, komunikácie, a marketingu sú vítané,
• plynulá znalosť anglického jazyka - úroveň C1, znalosť ruského alebo nemeckého jazyka výhodou,
• predchádzajúce skúsenosti s písaním úvah (príhovory na rôzne spoločenské, ekonomické, politické témy),
• ovládanie pravidiel protokolu v pracovnom a spoločenskom styku,
• všeobecný prehľad v oblasti samosprávy, medzinárodných vzťahov, politiky, ekonomiky,
• výborné komunikačné a prezentačné schopnosti, výborná znalosť spisovného slovenského jazyka, príjemný prejav a vystupovanie,
• občianska a morálna bezúhonnosť,
• výborná znalosť práce s výpočtovou technikou, predchádzajúce skúsenosti v spravovaní a tvorbe mediálneho obsahu a sociálnych sietí.

Uchádzač o pracovné miesto musí:

a) byť bezúhonný,
b) spĺňať kvalifikačné predpoklady a požiadavky na požadovanú pracovnú pozíciu,
c) dôkladne ovládať legislatívu v oblasti masmediálnej komunikácie, zákona o slobodnom prístupe k informáciám, zákona o samosprávnych krajoch a ďalšie zákony súvisiace s prácou na oddelení komunikácie a medzinárodných vzťahov,
d) byť komunikatívny, flexibilný, samostatný, schopný riešiť problémy, pracovať pod tlakom,
ochotný učiť sa nové veci a pracovať v tíme, a to aj počas nariadenej práce naviac v mimopracovnom čase a počas víkendov,
e) byť držiteľom vodičského oprávnenia skupiny „B“, aktívny vodič.

Úrad verejnej správy, Trenčiansky samosprávny kraj.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4781043  Dátum zverejnenia: 12.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac