Referent oddelenia kontroly rozpočtových prostriedkov a všeobecnej kontroly Trenčianskeho samosprávneho kraja

Trenčiansky samosprávny kraj

Miesto práce
Trenčín
Termín nástupu
máj 2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

•Samostatná kontrolná činnosť v ucelenej oblasti; táto činnosť môže byť spojená s vedením kontrolnej skupiny (samostatný kontrolór)
•Výsledky kontroly sumarizuje, vyhodnocuje a závery z kontroly spracováva formou „záznamu“ a „správy“ o výsledku kontroly, ktorý predkladá hlavnému kontrolórovi na ďalšie posúdenia a vyvodenie záverov z výsledku kontroly.
•Kontrola zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri hospodárení a nakladaní majetkom a majetkovými právami samosprávneho kraja, ako aj s majetkom, ktorý samosprávny kraj užíva podľa osobitných predpisov uvedených v § 19c zákona č. 302/2001 Z. z. Zákon o samospráve vyšších územných celkov (zákon o samosprávnych krajoch), na ktoré sa vzťahuje kontrolná pôsobnosť Útvaru hlavného kontrolóra TSK a vykonávanie činností vedúceho kontrolnej skupiny v súlade so zásadami kontrolnej činnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.
•Spracovanie a realizácia výsledných materiálov vyplývajúcich z kontrolnej činnosti a zabezpečenie systémových opatrení zo strany kontrolovaných subjektov na odstránenie kontrolou zistených nedostatkov;
•Kontrola príjmov a výdavkov samosprávneho kraja, kontrola vybavovania sťažností a petícií;
•Kontrola dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov vrátane nariadení samosprávneho kraja;
•Kontrola plnenia uznesení zastupiteľstva, kontrola dodržiavania interných predpisov samosprávneho kraja;
•Podieľanie sa na príprave a vypracovaní plánu kontrolnej činnosti ako aj správy o kontrolnej činnosti Útvaru hlavného kontrolóra;
•Príprava podkladov pre vypracovanie odborného stanoviska k návrhu rozpočtu samosprávneho kraja a k návrhu záverečného účtu samosprávneho kraja;
•Vypracovanie a pripomienkovanie materiálov v pôsobnosti Útvaru hlavného kontrolóra;

Výhody a benefity vychádzajú z podmienok daných zákonom č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme, v platnom znení a vyrokovanými benefitmi kolektívnej zmluvy zamestnávateľa a vyššej kolektívnej zmluvy na príslušný kalendárny rok

Zoznam dokladov, ktoré musí uchádzač priložiť k žiadosti o účasť na výberovom konaní:
*žiadosť o účasť na VK
*motivačný list,
*profesijný štruktúrovaný životopis s prehľadom doterajšej praxe,
*doklad o dosiahnutom stupni vzdelania a kurzoch, školeniach majúcich vzťah k požadovanej práci.
Odmeňovanie je podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Zamestnávateľ poskytne plat
min. 1 000,- eur v závislosti od predchádzajúcej odbornej praxe.
Žiadosť o účasť na výberovom konaní zasielajte s požadovanými dokladmi (nemusia byť úradne overené fotokópie) na uvedený email alebo na adresu:
A.) e-mailom na adresu:
[email protected]
alebo
B.) na adresu :
Oddelenie personálneho manažmentu, miezd a krízového riadenia
K dolnej stanici 7282/20A
911 01 Trenčín.
Obálku označiť v ľavom hornom rohu „NEOTVÁRAŤ – VK kontrola RP a VK“.
Dátum uzávierky prijímania žiadostí o účasť na výberovom konaní je 15.04.2021. Rozhodujúci je dátum na poštovej pečiatke.
Dátum, miesto a čas výberového konania oznámi prihláseným uchádzačom Trenčiansky samosprávny kraj. Predpokladaný termín nástupu je máj 2021.
Podrobnosti o spracúvaní osobných údajov uchádzača sú zverejnené na webovom sídle TSK - https://www.tsk.sk/trenciansky-samospravny-kraj/urad-tsk/ochrana-osobnych-udajov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

mať VŠ vzdelanie II. stupňa - ekonomického resp. právnického zamerania – výhodou je absolvovanie vzdelávania a školení v oblasti kontroly vo verejnej alebo štátnej službe

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

mať prax min. 3 roky pri vykonávaní kontroly vo verejnej alebo štátnej službe, alebo min. 5 rokov pr

Uchádzač o pracovné miesto musí:
a/ byť bezúhonný,
b/ spĺňať osobnostné a morálne predpoklady na požadované miesto,
c/ byť samostatný, odborne spôsobilý, flexibilný, ochotný učiť sa nové veci, cieľavedomý, vedieť riešiť odborné problémy, asertívny, komunikatívny,
d) ovládať základné zákony týkajúce sa výkonu práce vo verejnom záujme a súvisiace zákony, normy, nariadenia pre výkon kontroly v samospráve,
d/ mať VŠ vzdelanie II. stupňa - ekonomického resp. právnického zamerania – výhodou je absolvovanie vzdelávania a školení v oblasti kontroly vo verejnej alebo štátnej službe,
e/ mať prax min. 3 roky pri vykonávaní kontroly vo verejnej alebo štátnej službe, alebo min. 5 rokov práce v oblasti rozpočtovania a/alebo účtovníctva vo verejnej službe,
f/ mať vodičské oprávnenie sk. „B“.

Úrad verejnej správy, Trenčiansky samosprávny kraj.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 4018816  Dátum zverejnenia: 16.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac