Vedúci/a oddelenia Podjavorinského múzea Trenčianskeho múzea v Trenčíne

Trenčianske múzeum v Trenčíne

Miesto práce
Nové Mesto nad Váhom
Termín nástupu
24.6.2024
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • zodpovednosť za bezproblémový chod oddelenia Podjavorinské múzeum po organizačnej i technickej stránke
  • zodpovednosť za stav expozičných objektov a areálu
  • príprava a organizovanie podujatí
  • v spolupráci s kurátormi zodpovedá za odbornú stránku expozícií
  • v spolupráci s vedením múzea pripravuje projekty pre ďalší rozvoj oddelenia Podjavorinské múzeum
  • vedenie a organizovanie činnosti zamestnancov oddelenia Podjavorinské múzeum
  • plánovanie, kontrolovanie a vyhodnocovanie činnosti oddelenia
  • spracovanie dochádzky zamestnancov oddelenia
  • vybavovanie administratívnej agendy

5 dní dovolenky nad rámec zákona

flexibilná pracovná doba

účasť na kultúrnych podujatiach konaných na Trenčianskom hrade

ICOM karta – bezplatné vstupné do svetových múzeí

firemné aktivity

mesačný príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie /prac. pomer trvá viac ako 6 mesiacov

príspevok na rekreáciu

Zoznam dokladov, ktoré musí uchádzač priložiť k žiadosti o účasť na výberovom konaní:
• žiadosť o účasť na výberovom konaní
• profesijný štruktúrovaný životopis s prehľadom doterajšej praxe
• motivačný list
• kópie dokladov o dosiahnutom stupni vzdelania
• čestné prehlásenie o pravdivosti zaslaných údajov
• súhlas so spracovaním osobných údajov
• návrh koncepcie
Výberové konanie bude uskutočnené:
• Písomnou formou
• Ústnou formou – ústny pohovor, ktorého súčasťou je aj predstavenie návrhu koncepcie rozvoja Podjavorinského múzea v Novom Meste nad Váhom
Žiadosť o účasť na výberovom konaní spolu s požadovanými dokladmi (nemusia byť úradne overené fotokópie), žiadame predložiť osobne do podateľne Trenčianskeho múzea v Trenčíne alebo doručiť poštou na adresu Trenčianskeho múzea v Trenčíne, 911 01 Trenčín, Jilemnického 532/2 tak, aby bola zaevidovaná v podateľni Trenčianskeho múzea v Trenčíne do dňa 14. júna 2024 vrátane.

Žiadosť o účasť na výberovom konaní, spolu s požadovanými dokladmi musia byť doručené v zalepenej obálke s označením „VEDÚCI/A ODDELENIA PODJAVORINSKÉHO MÚZEA “.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Kvalifikačné predpoklady a požiadavky na vykonávanie funkcie:

vysokoškolské vzdelanie II. stupňa (smer humanitný, ekonomický, právny, cestovný ruch) - kvalifikačné predpoklady preukáže uchádzač predložením kópie vysokoškolského diplomu

občianska a morálna bezúhonnosť

prax v múzeu alebo v galérii min. 3 roky

prax v riadiacej funkcii min. 3 roky (min. na pozícii vedúci oddelenia alebo manažérskej pozícii)

znalosť právnych predpisov z oblasti ochrany kultúrneho dedičstva, múzejníctva a z oblasti riadenia oddelenia

osobnostné predpoklady

organizačné schopnosti, samostatnosť, komunikatívnosť, koncepčná tvorivosť

manažérske zručnosti

znalosť štátneho jazyka

znalosť cudzieho jazyka výhodou

aktívna práca s PC a inými bežne používanými komunikačnými technológiami

Ďalšie kritéria a požiadavky:

  • návrh Koncepcie rozvoja Podjavorinského múzea v Novom Meste nad Váhom a jeho pobočiek na 10 rokov, v rozsahu max. 10 strán.
ID: 4837585  Dátum zverejnenia: 23.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac