Programový koordinátor/koordinátorka štipendijných programov pre slovenských a amerických občanov

The Fulbright Commission

Miesto práce
Konventná 1, Bratislava
Termín nástupu
01.03.2018
Ponúkaný plat (brutto)
1000 -1300 brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poskytuje informácie o programoch, ktoré administruje Fulbrightova komisia a o rôznych typoch štúdia, akademických požiadavkách, finančnej pomoci a iných podmienkach pre štúdium v USA. Pripravuje materiály so základnými údajmi o vzdelávaní v USA, o postupe pri vyplňovaní prihlášok na jednotlivé programy, informácie o amerických štandardizovaných testoch vrátane prípravných učebných materiálov.
Spracováva databázy a pripravuje podklady pre výberové konania. Spolupracuje s inštitúciami organizujúcimi štandardizované testy. Udržuje pravidelné kontakty s partnerskými agentúrami v USA a ďalšími spolupracujúcimi inštitúciami v SR a USA.

Informácie o výberovom konaní

Ponúkame:
• plný pracovný úväzok v organizácii zabezpečujúcej slovensko-americké vzdelávacie programy
• zaujímavý súbor povinností
• pracovné prostredie v malom kolektíve
• dobré platové ohodnotenie
• pracovisko v strede Bratislavy, služobné cesty v SR

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

15.12.2017 (ostáva ešte 21 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a
Slovenský jazyk - Expert (C2)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Požadujeme:
• ukončené minimálne magisterské vzdelanie
• vynikajúcu znalosť angličtiny a slovenčiny
znalosť práce na PC (ovládanie a spravovanie databáz a on-line platforiem sú vítané)
• znalosť slovenského a amerického vzdelávacieho systému a inštitucionálnych kultúr
• samostatnosť, organizačnú schopnosť, presnosť, flexibilitu, kreativitu
• ústretovosť a trpezlivosť v jednaní s ľuďmi

Komisia J. W. Fulbrighta pre vzdelávacie výmeny v Slovenskej republike zabezpečuje štipendijné pobyty pre občanov USA a SR, poskytuje poradenské služby v oblasti vzdelávania, organizuje semináre a konferencie.
Úlohou Komisie je nájsť najlepších kandidátov v každej krajine a zapojiť ich do recipročných výmen v rámci najvyšších štandardov Fulbrightovho programu (nájsť nové oblasti, kde je spolupráca prospešná pre ďalšie pokroky v danej oblasti, rozšíriť aktivitu v rámci spolufinancovania programov zúčastňujúcimi sa inštitúciami, podporovať porozumenie v rámci kultúr a etník, a poskytovať informácie o štúdijných a výskumných možnostiach v USA).

Popri administrácii Fulbrightovho programu má Komisia vedúce miesto v Slovenskej republike pri poskytovaní kvalifikovaných informácií o štúdiu v USA prostredníctvom svojho Poradenského centra.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci

Adresa spoločnosti

Fulbright Commission
Konventná 1
811 03 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Nora Hložeková
Tel.: 0243191837
E-mail: poslať životopis
ID: 3240510   Dátum zverejnenia: 13.11.2017