Dátový analytik / analytička

Technická univerzita v Košiciach

Miesto práce
Letná 9, Košice
Termín nástupu
01.5.2024
1 179,5 EUR/mesiacDojednané v súlade so zákonom číslo 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov. Tarifný plat je vzhľadom na požadované kvalifikačné predpoklady na miesto dátového analytika na ÚVT minimálne vo výške 1179,50 € mesačne (brutto) + navýšenie v zmysle platového stupňa vyplývajúceho z odbornej praxe a dojednaného osobného ohodnotenia do maximálnej výšky 100% tarifného platu

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • návrh dátových štruktúr a skvalitňovanie spracovania dát z rozličných zdrojov dozrozumiteľných výstupov,
  • optimalizácia existujúcich riešení na základe špecifikácie,
  • odhaľovanie a aktívny reporting skrytých nedostatkov v procesoch.

  • flexibilný a pohyblivý pracovný čas,
  • polročné a koncoročné odmeny,
  • odmeny na základe ukončených projektov,
  • kolektívna zmluva a zamestnanecké benefity.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informačné technológie (príp. nahradené dostatočnou praxou)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • analytické a kreatívne myslenie
  • proaktívny prístup k riešeniam, komunikatívnosť a spoľahlivosť
  • prax v oblasti vývoja komplexných, multiplatformových, či kompontentových softvérových riešení
  • znalosti z niektorých týchto skupín technológií:
    • MS SQL Server (T-SQL), PostgresSQL, alebo iné SQL orientované databázy,
    • ETL dátové transformácie, EDI procesy,
    • Elastic Search, ELK Stack (Kibana, Logstash),
  • chuť učiť sa nové veci,
  • byť orientovaný na výsledky,
  • tímová práca so schopnosťou pracovať zodpovedne a sebestačne

V rámci jej organizačnej zložky - Ústav výpočtovej techniky a Oddelenia prevádzky a integrácie informačných systémov na TUKE zabezpečujeme správu, vývoj a inovácie špecifických softvérových riešení, ktoré zastrešujú nosné služby a ich kooperáciu na univerzite. Našou snahou je zvyšovať kvalitu informácií, dát a procesov. Zlepšujeme efektivitu práce pre vybrané oddelenia na univerzite. Zjednotením jednotlivých sofvérových riešení a platforiem budujeme ľahko dostupné aplikačné prostredie pre zvýšenie komfortu práce a jednoduché vyhľadávanie informácií pre všetkých študentov, pracovníkov i verejnosť. Zhromažďujeme univerzitné údaje, optimalizujeme a štandardizujeme do spoločných dátových modelov pre následné využitie. Pre riadenie úloh a projektov využívame agilný projektový manažment.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Petronela Petrová
E-mail: poslať životopis
ID: 4794366  Dátum zverejnenia: 27.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 179,5 EUR/mesiac