Compliance & Financial Crime analytik senior

Miesto práce
Bratislava
1 700 EUR/mesiacV tomto prípade neponúkame jednotnú nástupnú mzdu. Je závislá od skúseností a seniority kandidáta, a je predmetom partnerskej dohody počas výberového konania. Minimálna nástupná mzda: 1700 € brutto pri plnom úväzku + príplatky za pohotovosť.

Informácie o pracovnom mieste

Aké výzvy vás u nás čakajú?

• Chceš byť súčasťou tímu, ktorý denne chráni majetok banky a jej klientov? Vieš čo je to spoofing alebo CEO FRAUD, zaregistroval si v médiách kauzu Chinese Laundromat,  alebo si niekedy počul o Panama Papers?  Zaujímaš sa o aktuálne dianie a dopad sankcií na banku a klientov? Ak ťa baví riešiť rébusy, máš analytické schopnosti a silný pocit zodpovednosti, potom si presne ten koho hľadajú do tímu kolegovia z oddelenia Compliance & Financial Crime Investigation,  ktorí denne detegujú, analyzujú a vyšetrujú prípady prania špinavých peňazí, financovania terorizmu, obchádzania sankcií a transakčné podvody pomocou moderných metód a nástrojov.
• Náplň práce
• analyzovanie a spracovanie prípadov prania špinavých peňazí, financovania terorizmu, obchádzania sankcií a podvodov
• spracovanie a ohlásenie neobvyklej obchodnej operácie Finančnej spravodajskej jednotke /FSJ/
• komunikácia a spolupráca s FSJ a inými útvarmi Policajného zboru
• v nevyhnutných prípadoch komunikácia s klientom v rámci plnenia povinností v rámci zákonnej starostlivosti  a prevencie
• realizovanie aktívnych opatrení za účelom mitigácie operačného rizika
• cca 5 krát do mesiaca compliance služba cca od 8.00 do 18-19.00 (zber a triedenie podnetov, kontrola platieb, hotline)
• Pracovná pohotovosť (ad hoc vyšetrovania a opatrenia v rámci prevencie najmä transakčných podvodov) – periodicita podľa dohody

Čo vám ponúkame?

• príležitosť byť súčasťou silnej a úspešnej banky
• možnosť stáť pri zrode bankových inovácií
• atraktívne kariérne príležitosti
• kvalitný odborný a osobnostný rozvoj
• možnosť rotácií v rámcí RB Group
• práca so skúsenými lídrami
• zvýhodnenia na produktoch Tatra banky balík služieb Tatra personal, úvery, zmenárenské služby
• príspevok na zdravotnú starostlivosť
• príspevok na DDS
• dni voľna navyše s program Dovolenka PLUS

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Aký je ideálny kandidát?

• integrita
• minimálne 3 ročná prax vo finančnej inštitúcii v oblasti prevencie podvodov, prania špinavých peňazí, financovania terorizmu alebo praktického výkonu detekcie medzinárodných sankcií, alebo obdobná prax v uvedenej oblasti
• znalosť systému prevencie legalizácie príjmov z trestnej činnosti a prevencie financovania terorizmu v SR
• znalosť systému uplatňovania medzinárodných sankcií v SR
• anglický jazyk – aktívna úroveň, využívania najmä v písomnej forme
• znalosť Excell na užívateľskej úrovni
• znalosť Power BI výhodou
• organizačné, plánovacie a time management schopnosti
• výkonovo orientovaný
• výborné analytické schopnosti, zber a zhodnotenie veľkého množstva dát a informácií, identifikácia nezrovnalostí a rizík a chuť vylepšovať procesy
• schopnosť zvládať stres a samostatné rozhodovanie
• schopnosť identifikovať nové hrozby operačného rizika a prinášať riešenia na ich mitigáciu
V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, vyplňte prosím online dotazník. Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Údaje, ktoré nám poskytnete starostlivo posúdime a spracujeme v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov.

Online dotazník