Logo TARGET Executive Search

Senior Analytik / Portfólio manažér

TARGET Executive Search

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
asap
Od 2 500 EUR/mesiacPlat, bonusová schéma, ako aj systém benefitov pre danú pozíciu, bude prerokovaný priamo s klientom. Výsledné ohodnotenie, ktoré je nastavené férovo, v súlade s trhom v danej oblasti, bude závisieť od skúseností vybraného kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ide o novovytvorenú pozíciu pre vedúcu spoločnosť v oblasti obchodovania s cennými papiermi. Senior analytik / Portfólio manažér bude kľúčovou osobou pri vytváraní nového analytického oddelenia.

Pozícia je vhodná pre skúseného manažéra (Senior analytika alebo Portfólio manažéra), ktorý má výborný prehľad v oblasti finančných trhov. Je pripravený vytvárať procesy a agendu vznikajúceho oddelenia, tvoriť a aktívne spravovať modelové investičné stratégie, analyzovať vývoj na finančných trhoch, zároveň pripravovať aj prezentovať analýzy a reporty a úzko spolupracovať s kolegami v manažmente obchodníka s cennými papiermi, ako aj vlastníkmi spoločnosti.
Zodpovednosti:
• Tvorba a aktívna správa investičných portfólií (modelových investičných stratégií), zložených primárne z fondov/ETF
• Analyzovanie vývoja finančných trhov s cieľom vyhľadávania investičných príležitostí
• Sledovanie zákonných a interných limitov cenných papierov v portfóliách, monitorovanie rizík
• Príprava podkladov na zasadnutie investičného výboru a predstavenstva spoločnosti
• Príprava pravidelných, ad hoc-reportov a analýz
• Spolupráca s inými oddeleniami spoločnosti, najmä oddelením Back- Office, Compliance, ako aj s obchodnými protistranami
• Participácia pri aktualizácií vnútorných predpisov spoločnosti, sledovanie a implementácia zmien regulačných predpisov (Zákon o CP, ESG regulácia, atď.)
• Príprava trhových komentárov a prezentácií pre distribúciu aj klientov

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

15.5.2024 (ostáva ešte 15 dní)

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Finančné poradenstvo, sprostredkovanie finančných služieb a poistenia

Vedúca spoločnosť v oblasti obchodovania s cennými papiermi

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, finančné

Prax na pozícii/v oblasti

5

Počet rokov praxe

8

Hľadáme kandidáta, ktorý:
• Je pripravený kreovať a tvoriť postupy, procesy a agendu pre novovzniknuté analytické oddelenie
• Má výborný prehľad v rámci oblasti finančných trhov
• Má 3-5 ročnú skúsenosť na podobnej pozícii, akú hľadáme (Senior Analytik, Portfólio manažér)
• Ovláda prácu so systémom Bloomberg
• Má rád prácu v Exceli
• Rád pracuje na projektoch spolu s tímom
• Dokáže kriticky myslieť
• Je schopný prezentovať svoje výsledky a nápady
• Hovorí slovensky a anglicky

TARGET Executive Search (www.targetexecutivesearch.com) je rakúska spoločnosť, ktorá poskytuje služby v oblasti personálneho poradenstva, a to predovšetkým cieleného systematického oslovovania "headhuningu" v regióne strednej a východnej Európy. Zameriava sa na:

• Executive Search – Headhunting
• Board Recruitment
• Competition monitoring for management potential
• Career advisory & transition services

Spoločnosť TARGET Executive Search bola založená v roku 1994. Postupne sa vypracovala na vedúcu spoločnosť v oblasti Executive Search s regionálnym pôsobením. V súčasnosti pôsobí v na Slovensku, v Čechách, v Maďarsku, v Poľsku, v Rakúsku, v Rumunsku, v Bulharsku a v Nemecku. Zároveň má vybudovanú silnú sieť partnerských Executive Search spoločností v rámci medzinárodnej siete INAC (www.inac-global.com). Na slovenskom trhu pôsobí TARGET Executive Search od roku 1998.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Kontakt

ID: 4810484  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac