Advokátsky koncipient

Sympatia Group ®

Miesto práce
Vajnorská 21, Bratislava
Termín nástupu
15.9.2020 alebo dohodu
1 000 EUR/mesiac• základná zložka od 1000,- EUR /mesiac + variabilná zložka podľa schopností a skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• samostatná práca na pridelených úlohách
• tvorba a pripomienkovanie zmlúv a iných právnych podaní
(v slovenskom a v anglickom jazyku)
• príprava stanovísk a analýz
• aktívna pomoc advokátom pri due dilligence
• zastupovanie klientov v súdnych a správnych konaniach
• korporátna agenda
• právna podpora skupiny www.sympatia.sk pri projektoch v SR a zahraničí
• vedenie a archivácia spisov
• komunikácia so súdmi, úradmi a inštitúciami

Hľadáme šikovného a pracovitého kolegu, ktorého právo naozaj baví a chce sa mu profesne venovať, schopného samostatnej práce na zverených úlohách s aktívnou znalosťou anglického jazyka (slovom aj písmom). Pozícia je vhodná len pre uchádzača s (aktívnou, nielen formálnou) praxou v advokácii v trvaní najmenej jeden rok, nie je vhodná pre absolventa bez praxe. U šikovného kandidáta, ktorý aktívne pracoval už aj ako paralegal, zvážime i kratšie trvanie doterajšej praxe. Úspešný kandidát musí mať ako budúci advokát všeobecný prehľad, znalosti právnych predpisov, predovšetkým výborne ovládať slovenskú gramatiku a prácu s počítačom (čím nemyslíme sociálne siete). Logické myslenie a základné matematické zručnosti považujeme za samozrejmosť.

• nadštandardné pracovné prostredie
• práca v skvelom kolektíve
• ústretový prístup
• možnosť ďalšieho vzdelávania formou seminárov a školení
• práca na zaujímavých projektoch
• možnosť práce v cudzom jazyku (EN, DE)
• motivujúce finančné ohodnotenie
• firemné akcie

Pracovná pozícia je obsadzovaná pre advokátsku kanceláriu Sympatia Legal, s.r.o.

Veríme, že Vás naša ponuka zaujala a vážime si Váš záujem o prácu v našej spoločnosti. Termín nástupu si vieme dohodnúť.

Váš životopis v slovenskom a anglickom jazyku a motivačný list s opisom Vašich skúseností zasielajte na emailovú adresu: [email protected] s označením predmetu emailu: "Výberové konanie - Advokátsky koncipient".

Vopred ďakujeme všetkým záujemcom. Dovolíme si však odpovedať len tým, ktorí spĺňajú nami požadované kritéria. Dokumenty neúspešných kandidátov obsahujúce osobné údaje budú po skončení výberového konania skartované.

Sympatia Legal, s.r.o. bude spracúvať Vaše osobné údaje v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov na základe oprávneného záujmu a archivovať ich po dobu 6 mesiacov.

Naša kancelária sa zaoberá predovšetkým komplexnými transakciami týkajúcimi sa nehnuteľností, ktoré sprevádzame od úplného začiatku, právom nehnuteľností a stavebným právom, zabezpečovacími prostriedkami, obchodným právom a občianskym právom, due diligence, správnym právom, bankovým právom, právom cenných papierov, právom duševného vlastníctva, sporovou agendou.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

prax minimálne jeden rok (v advokátskej kancelárii), pozícia NIE JE vhodná pre absolventa

Počet rokov praxe

1

• samostatnosť, spoľahlivosť, zodpovednosť, aktívny prístup k práci, zmysel pre detail
• stopercentná znalosť slovenskej gramatiky
• znalosť a orientácia v platných právnych predpisoch
• schopnosť čítať právne texty s porozumením
• schopnosť efektívne vyhľadávať judikatúru a vyhľadávať informácie tak v zákonoch ako aj na webe
• skutočný záujem o právo, ochota učiť sa, schopnosť pracovať samostatne na pridelenej agende ako aj v tíme
• veľmi dobré komunikačné a organizačné schopnosti
• verbálny aj písomný prejav na vysokej úrovni,
• schopnosť prijať aj negatívny feed-back a poučiť sa z neho, nekonfliktná povaha

Sympatia je investičná skupina pôsobiaca na trhu už vyše 20 rokov. Špecializujeme sa na správu finančného majetku bonitných klientov a na poskytovanie investičných riešení na finančných trhoch ako aj na investície v oblasti real estate a private equity. V našom portfóliu sa aktuálne nachádza viac ako dvadsať realitných projektov v rôznom štádiu realizácie. Všetky oblasti investičného cyklu každej investície a projektu rieši náš tím skúsených odborníkov. Naším cieľom je vytvárať nadčasové a trvalo udržateľné riešenia. Pre viac informácií navštívte prosím našu webstránku: https://www.sympatia.sk/.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3745748  Dátum zverejnenia: 13.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac