Manažér obchodu

SWIDA Innovative s.r.o.

Popradská 56, Košice, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
júl/august 2023
2 400 - 4 000 EUR/mesiac(výška dohodnutej mzdy bude závisieť od skúseností a seniority kandidáta)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Kto sme a koho hľadáme:
Sme rýchlo rastúci technologický startup špecializujúci sa na vývoj inovatívnych softvérových riešení pre výrobné spoločnosti po celom svete.

Naša cloudová platforma (SaaS) prináša revolúciu v spôsobe obstarávania cestnej nákladnej prepravy tovaru a poskytuje výrobným spoločnostiam pokročilé nástroje a analýzy na zvýšenie firemnej efektivity, produktivity a zisku.

Keďže neustále rozširujeme naše zákaznícke portfólio a prenikáme na nové trhy, hľadáme do nášho tímu talentovaného a motivovaného manažéra obchodu.
Ako obchodný zástupca budete zohrávať kľúčovú úlohu pri riadení obchodného rastu našej spoločnosti a budovaní silných obchodných vzťahov s potenciálnymi zákazníkmi.
Taktiež budete zodpovedný za zisťovanie unikátnych potrieb výrobných spoločností, formulovanie hodnotovej ponuky nášho softvéru a úspešné uzatváranie obchodných zmlúv.

Táto pracovná ponuka je vynikajúcou príležitosťou pre motivovaného jednotlivca, ktorý prosperuje v dynamickom prostredí startupov a je nadšený pre technológie a obchod.

Pracovná náplň:
- príprava a realizácia komplexnej obchodnej stratégie s dôrazom na kontinuálne zvyšovanie zisku spoločnosti a rozširovanie zákazníckeho portfólia vo vybraných segmentoch výrobného priemyslu
- zodpovednosť za budovanie vzťahov s kľúčovými nadnárodnými zákazníkmi a rozvíjanie spoločnej kooperácie
- monitorovanie a následná analýza trhových príležitostí a hrozieb, prieskum trhu a analýza konkurencie za účelom pochopenia trendov a potrieb zákazníkov
- tvorba prezentácií a iných prezentačných materiálov, v spolupráci s marketingovým oddelením, pre efektívnu komunikáciu výhod nášho softvéru potenciálnym zákazníkom
- spolupráca s marketingovým oddelením na vytváraní a implementácii predajných online kampaní a stratégií na získavanie potenciálnych zákazníkov
- práca v CRM softvéri, ktorý slúži na spravovanie a orientáciu v jednotlivých rozpracovaných krokoch obchodnej pipeline a v historických záznamoch o predaji
- vyjednávanie cien a zmluvných podmienok so zákazníkmi za účelom zabezpečenia vzájomne výhodných obchodných dohôd
- tvorba pravidelných obchodných reportov a prognóz s dôrazom na vývoj kľúčových ukazovateľov výkonnosti (KPIs) a následná identifikácia oblastí na zlepšenie výkonnosti obchodu
- udržiavanie prehľadu o inováciách, nových technológiách a trendoch na trhu v záujme neustáleho zlepšovania predajných zručností
- strategické riadenie vlastného Sales tímu a prezentácia tímu pred firmou a jeho zastupovanie vo firemných záležitostiach
- vytváranie a optimalizácia procesov v tíme
-nastavovanie cieľov a KPIs

- služobný telefón aj na súkromné účely
- MultiSport karta pre zamestnanca a jeho rodinných príslušníkov s príspevkom od zamestnávateľa
- súkromné fitness priamo v budove
- príspevok na dovolenku
- flexibilná pracovná doba
- možnosť práce z homeoffice
- teambuildingy a ďalšie firemné aktivity
- ovocie a nápoje zadarmo (voda, káva, čaj)
- jazykové kurzy
- zamestnanecké zľavy
- referral program
- možnosť sebarealizácie a rozvojové príležitosti
- zázemie stabilnej spoločnosti (Diamanty slovenského biznisu 2022)

Do výberového konania budú zaradení a oslovení iba uchádzači, ktorí spĺňajú podmienky tejto pracovnej pozície.

Životopis nám pošlite na [email protected], alebo priamo cez portál profesia.sk.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

obchod,logistika

Počet rokov praxe

3

-predchádzajúce skúsenosti s predajom alebo rozvojom podnikania, najlepšie v prostredí technologického startupu alebo spoločnosti vyvíjajúcej a predávajúcej SaaS produkt
-chápanie startupového ekosystému a dynamiky spoločnosti v ranom štádiu existencie
-predchádzajúce skúsenosti s prácou a predajom software veľkou výhodou
-vynikajúce komunikačné a prezentačné zručnosti so schopnosťou formulovať zložité koncepty jasným a presvedčivým spôsobom
-zručnosti v oblasti budovania medziľudských vzťahov, nadväzovania dôvery a obchodných vzťahov so zákazníkmi
-motivácia, cieľavedomosť a schopnosť pracovať samostatne v dynamickom pracovnom prostredí
-ochota príležitostne vycestovať na stretnutia so zákazníkmi a rôzne podujatia podľa potreby
-skúsenosti s Product discovery (prieskum trhu, validácia produktovej hypotézy, produktový plán, kľúčové vlastnosti produktu) výhodou
-skúsenosti s UX a UI (použiteľnosť, užívateľské testovanie, wireframing, prototypovanie, UX praktiky) výhodou
-skúsenosti s MVP delivery (funkcie, testovanie pred spustením na trhu) výhodou
-znalosť používania CRM softvéru a iných nástrojov v oblasti predaja výhodou
-francúzsky jazyk na úrovni B2, alebo nemecký jazyk na úrovni B2 je výhodou
-bakalársky titul z obchodu, marketingu alebo podobného odboru výhodou

Firmu SWIDA Innovative tvorí tím mladých a cieľavedomých ľudí, ktorí majú viacročné skúsenosti v oblasti logistiky. Ponúkame spektrum pracovných pozícií, možnosť kariérneho rastu a osobnostného rozvoja. V roku 2023 sme obhájili ocenenie pre najlepšie zdravo rastúce malé a stredné slovenské spoločnosti, Diamant Slovenského Biznisu od spoločnosti Forbes Slovensko.
Firmu SWIDA predstavujú naše hodnoty: PARTNERSTVO – ROZVOJ – PROAKTIVITA, ktoré stelesňujú naše progresívne myslenie. Pri dosahovaní cieľov vždy myslíme na našich klientov, zamestnancov a na naše okolie.
Tak ako úspešne napreduje naša firma, tak úspešne sa rozrastá aj náš tím. Chceš byť aj ty jeho súčasťou?

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 4584010  Dátum zverejnenia: 28.8.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 400 EUR/mesiac