Hlavný účtovník / Hlavná účtovníčka

Summit Motors Slovakia, spol. s r.o.

Miesto práce
Tuhovská, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
2 000 EUR/mesiacod 2 000 EUR/mesiac, finálna mzda závisí od ponúkaných skúseností kandidáta a je predmetom obojstrannej dohody; k mzde prináležia kvartálne odmeny a služobné vozidlo aj na súkromné účely

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Priame riadenie účtovného tímu (3 účtovníci); vyhodnocuje správnu štruktúru tímu pre zabezpečenie pracovných úloh a dobrú spoluprácu, rozvrhuje pracovné úlohy, kontroluje progres a dodržiavanie termínov, dbá na osobný rozvoj členov tímu a príjemnú pracovnú atmosféru
- Zodpovedá za účtovnú agendu dvoch spoločností, súlad s účtovnými a daňovými predpismi, plnenie zákonných a interných termínov
- Účtuje mzdové doklady
- Pripravuje podklady k neštandardným účtovným operáciám, (rezervy, dohadné výnosy, dane, atď.), v prípade potreby účtuje súvisiace interné doklady
- Zostavuje inventarizácie účtov zásob a dlhodobého majetku, kontroluje inventarizácie ostatných súvahových účtov
- Zodpovedá za prípravu daňových priznaní k DPH, dani z nehnuteľností, dani z motorových vozidiel, oznámení o dani vyberanej zrážkou
- Kontroluje inventarizácie pokladne
- Spolupracuje na finančných projektoch (napr. zavedenie platobného kiosku, zavedenie elektronického toku dokladov, elektronického archívu atď.)
- Zodpovedá za zostavenie štatutárnych účtovných závierok a priebežných mesačných účtovných závierok dvoch spoločností
- Spolupracuje s oddelením Controllingu v procese mesačnej skupinovej účtovnej závierky, reportingu, analýze účtovných prípadov, a pod.
- Spravuje kreditné limity v ERP a pripravuje prehľady pohľadávok
- Navrhuje potrebné zdroje a nástroje pre účtovný tím
- Iniciuje projekty pre automatizáciu účtovných procesov
- Tvorí interné smernice v účtovnej oblasti
- Komunikuje s audítormi a daňovými poradcami
- Komunikuje s ostatnými oddeleniami naprieč organizáciou

Služobné motorové vozidlo aj na súkromné účely
Kvartálne odmeny v závislosti od splnenia KPI
Pružný pracovný čas a homeoffice v súlade s internými predpismi
Príspevok na rekreáciu a iné príspevky zo sociálneho fondu
Príspevok do DDS po odpracovaní 1 roka
Odmena za odporučenie zamestnanca
Pitný režim na pracovisku
Zľavy na tovary a služby
Firemné akcie
Práca v stabilnej spoločnosti
Priestor pre samostatnosť a osobný rast

Spoločnosť pozorne vyhodnotí žiadosť každého uchádzača a bude odpovedať len vybraným uchádzačom.
Pri spracúvaní osobných údajov sa v spoločnosti Summit Motors Slovakia, spol. s r.o. dodržiavajú ustanovenia Nariadenia GDPR.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft Word - Pokročilý
SOFTIP PROFIT - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Expert

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax na pozícii Hlavného účtovníka

Počet rokov praxe

5

- schopnosť riadiť tím spolupracovníkov
- výborné organizačné a koordinačné schopnosti
- schopnosť identifikovať priority, time-management
- znalosť účtovných princípov a slovenských účtovných predpisov
- orientácia v oblasti daňovej legislatívy
- pozornosť k detailom
- komunikačné zručnosti
- samostatnosť
- zodpovednosť

Sme výhradným dovozcom vozidiel značky Ford v Slovenskej republike.
Sme súčasťou spoločnosti Sumitomo Corporation so sídlom v Japonsku.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4109710  Dátum zverejnenia: 23.6.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac