Mentor/mentorka v Regionálnom centre podpory učiteľov pre okresy Hlohovec a Piešťany (Polovičný úväzok)

Súkromná základná škola BESST

Miesto práce
Trnavský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
1.9.2024
1 050 EUR/mesiac1050 eur/brutto je mzda za polovičný úväzok. Prípadné korekcie v úväzku (min. 40% a max. 60%) sa prejavia vo výške mzdy.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poskytovať individuálne poradenstvo PZ a OZ (vrátane vedúcich PZ a OZ):
- realizovať individuálne poradenstvo pre PZ a OZ v tzv. prioritných tematických oblastiach (vzdelávacie programy, hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov, vzdelávací proces a vyučovací štýl učiteľa, personalizácia vyučovania a inkluzívne vzdelávanie, digitalizácia)
- realizovať návštevy vyučovacích hodín PZ a OZ s cieľom zvýšenia kvality výchovno-vzdelávacieho procesu,
- poskytovať spätnú väzbu k pozorovaným edukačným postupom (navrhovať odporúčania na zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu, identifikovať a diagnostikovať problémy PZ a OZ, podporovať PZ a OZ pri tvorbe návrhov možných riešení ich problémov, pomáhať v zapracovaní riešení vo výchovno-vzdelávacom procese v triede a práci so žiakmi)

Pripravovať a realizovať skupinové formy rozvoja spôsobilosti PZ a OZ v stanovených oblastiach formou:
- poldňových workshopov,
- celodňových workshopov,
- facilitácie učiacich sa skupín,
- organizácie prednášok a diskusií
- iných aktivít, ktoré považuje RCPU za potrebné v regióne.

Monitorovať potreby PZ a VPZ škôl v regióne formou:
- dotazníkov pre PZ a VPZ škôl a školských zariadení,
- individuálnych rozhovorov s PZ a VPZ škôl a školských zariadení.

Budovať partnerstvá v regióne a sieťovanie formou
- predstavenia činnosti uvedených v bodoch 1-3,
- bilaterálnych stretnutí s riaditeľmi škôl a/alebo so zriaďovateľmi,
- multilaterálnych stretnutí s viacerými potenciálnymi partnermi v regióne s cieľom networkingu.

Vlastné vzdelávanie a práca na vlastnom profesijnom raste v prioritných témach:
- mentoring,
- vzdelávacie programy,
- hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov,
- vzdelávací proces a vyučovací štýl učiteľa – sociálna klíma,
- personalizácia vyučovania a inklúzia vzdelávania,
- digitalizácia.

Bezplatné vzdelávania a priestor na sebarozvoj.
Možnosť spolupodieľať sa na rozvoji vzdelávania v regióne.
Príložitosť byť súčasťou tímu pedagogických lídrov regiónu.

Prihláškou do výberového konania je vyplnenie dotazníka do 30.4.2024 TU: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=bfk52mzVAk-MnDX1UNGRl-9i0RMJ93tPkKIX8YpOgB9UQ1NYOFZJRlJEMTFGRkVSVUNONlhYRkZJVC4u

Bližšie informácie nájdete na stránke https://zs.besst.sk/sk/vyzva-na-poziciu-mentora-hcpn

Vybraných uchádzačov pozveme na online pracovný pohovor.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na [email protected] alebo 0908 026 511.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

15.6.2024 (ostáva ešte 46 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

PZ a OZ podľa §9 zákona č. 138/2019 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov pre niektorú z kategórií PZ učiteľ, vychovávateľ, pedagogický asistent, školský špeciálny pedagóg.

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

- otvorenosť novým výzvam,
- ochota učiť sa nové veci,
- proaktívne nastavenie,
- schopnosť asertívne komunikovať,
- tímovosť

Hľadáme šikovného, inšpiratívneho a aktívneho pedagóga otvoreného inováciám, ktorý má potenciál formou mentoringu podporovať ostatných učiteľov.

Súkromná základná škola BESST je jedinou školou v Trnavskom kraji, ktorá ponúka vzdelávanie podľa medzinárodných štandardov Cambridge University. Patríme k prestížnym školám so štatútom Cambridge International Centre, ktorý nám umožňuje poskytovať vzdelávanie akceptované na celom svete. História školy sa začala písať v roku 2009. Vysokú úroveň inovatívneho vyučovacieho procesu u nás dopĺňa harmónia, priateľská atmosféra a komfortné moderne vybavené prostredie.

Pre lepšiu predstavu navštívte našu 3D prehliadku školy:

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Miroslava Letanovská
Tel.: +421908026511
E-mail: poslať životopis
ID: 4805450  Dátum zverejnenia: 11.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 050 EUR/mesiac