Referent evidencie správy majetku a účtovníctva

Stredoslovenské múzeum

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
1.6.2024
1 030 EUR/mesiacV zmysle zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov vo verejnom záujme

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • účtovanie a evidencia majetku - zabezpečenie správy hnuteľného majetku a nehnuteľného majetku, nepriemyselného hospodárstva a pomocných služieb,
  • príprava podkladov pre spracovanie dát skladového hospodárstva,
  • odborná špecializovaná práca na úseku rozpočtovania alebo financovania,
  • zabezpečovanie dodržiavania finančnej disciplíny v rozpočtovej oblasti,
  • vedenie podvojného účtovníctva, práce na mesačných uzávierkách,
  • evidencia dodávateľských faktúr a zodpovednosť za ich zverejnenie a plnenie,
  • bezhotovostný platobný styk,
  • súčinnosť pri projektoch z hľadiska ekonomiky, vypracovanie vyúčtovaní z poskytnutých dotácií z grantov vlády a fondov EÚ,
  • iné úlohy súvisiace s danou pozíciou podľa potrieb organizácie

  • dynamické a transparentné pracovné prostredie,
  • individuálny prístup s možnosťou ďalšieho vzdelávania,
  • flexibilný pracovný čas,
  • príspevok do III. piliera - DDS,
  • príspevok na stravovanie,
  • dodatková dovolenka 5 dní,
  • preukaz kultúrneho návštevníka

Pracovná zmluva sa uzatvára na obdobie jedného roka so skúšobnou dobou 3 mesiace. Možnosť následného predĺženia na dobu neurčitú.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

účtovnícvo, ekonómia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

výhodou sú skúsenosti s účtovaním v programe SAP

Počet rokov praxe

3

  • komunikatívnosť a schopnosť spolupracovať v kolektíve
  • zodpovednosť, spoľahlivosť, bezúhonnosť,
  • flexibilita počas obdobia uzávierky,
  • analytické myslenie, precíznosť.

Stredoslovenské múzeum je regionálna inštitúcia s komplexnou dokumentáciou vývoja spoločnosti a prírody v Banskobystrickom kraji. Na základe prieskumu a vedeckého výskumu zhromažďuje, vedeckými metódami zhodnocuje, odborne spravuje, ochraňuje a sprístupňuje zbierkové predmety ako súčasť kultúrneho a prírodného dedičstva. Neodmysliteľnou súčasťou poslania múzea je prezentačná a výchovno-vzdelávacia činnosť (tvorba výstav, usporadúvanie vzdelávacích podujatí, prednášok a seminárov) venovaná širokej odbornej i laickej verejnosti so zvláštnym zreteľom na školopovinnú mládež.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Jana Rusková
Tel.: +421484125896
E-mail: poslať životopis
ID: 4804327  Dátum zverejnenia: 10.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 030 EUR/mesiac