Obchodný zástupca B2C

Stredoslovenská energetika, a. s.

1 000 EUR/mesiacZákladná fixná hrubá mzda vo výške € 1 000,- + variabilná odmena vo výške 50 % zo základnej mzdy naviazaná na splnenie cieľov. Priemerná mesačná mzda vo výške 1 500 € pri 100 % plnení cieľov.
Miesto práce
Banskobystrický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Termín nástupu
01.08.2023, príp. dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ku kolegom pôsobiacim na organizačnej jednotke Predajné kanály B2C hľadáme aktívneho, proklientsky orientovaného kolegu / kolegyňu s obchodníckym cítením, entuziazmom a vášňou pre pôsobenie v segmente energetiky. Poslaním tejto pracovnej pozície je najmä komplexná starostlivosť o našich klientov odoberajúcich komodity elektrina a plyn ako aj akvizičná činnosť a predaj energeticky efektívnych riešení v rámci prideleného regiónu.

Oblasťou Vášho pôsobenia bude najmä Banskobystrický kraj, región Gemer a okresy Rimavská Sobota a Lučenec. Ako obchodný zástupca so špecializáciou pre segment B2C klientov budete zodpovedný za zverený región a náplňou Vašej práce bude:

  • plnenie denných predajných aktivít v súlade s naplánovanými cieľmi;
  • zabezpečovať komplexnú starostlivosť o pridelených zákazníkov a zároveň zvyšovať ich zákaznícku spokojnosť;
  • vyhľadávanie a akvizícia nových odberateľov v komoditách elektrina, plyn a v oblasti energeticky efektívnych riešení;
  • príprava cenových ponúk, kompletnej zmluvnej dokumentácie vrátane prípravy dodatkov a príloh;
  • vedenie obchodných rokovaní za účelom predaja komoditných produktov a energeticky efektívnych riešení;
  • spracovanie a aktualizácia informačnej agendy;
  • účasť na verejných obstarávaniach a elektronických aukciách;
  • sledovanie činnosti konkurencie a v reakcii na ňu komunikovať vhodnú stratégiu predaja.

Náš budúci obchodný zástupca by mal mať reálne skúsenosti na obdobnej pracovnej pozícii. Preferujeme kandidátov s predchádzajúcim pôsobením v oblasti obchodu v B2C segmente. Zároveň by mal/a disponovať najmä prezentačnými a predajnými zručnosťami i komunikačnými schopnosťami. Orientácia na spokojnosť zákazníka a výsledok sú nevyhnutnosťou.

Výhodou, ale určite nie podmienkou, je znalosť trhu s elektrickou energiou a príslušnej energetickej legislatívy, obnoviteľných zdrojov energie či fotovoltiky. Rozhodujúcimi pre nás a Vášho budúceho nadriadeného sú osobnostné predpoklady, nakoľko odborné „hard skills“ Vás prípadne doškolíme.

V prípade úspechu vo výberovom konaní sa stanete súčasťou 15 členného obchodnému tímu, ktorý svojou obchodnou činnosťou zastrešuje oblasť stredného Slovenska. V rámci adaptácie Vám zabezpečíme dôkladné zaškolenie do našich interných IS, pracovných a predajných postupov, zoznámime Vás s portfóliom ponúkaných produktov a služieb.

Zamestnajte sa u nás a získate

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

obchod, eknomika

Prax na pozícii/v oblasti

obchod

Počet rokov praxe

2

Informácie o výberovom konaní

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Pavol Tichý
Tel.: +421905843754
E-mail: poslať životopis