Ekonóm účtovníctva

Stredoslovenská energetika, a. s.

882 EUR/mesiacPriemerná hrubá mesačná mzda 1.140 EUR, zložená zo: základnej zložky hrubej mesačnej mzdy 882 EUR + štvrťročnej výkonnostnej prémie do výšky 20 % za každý mesiac v hodnotenom štvrťroku + 13. a 14. platu vo výške 56 % + z ďalších zložiek mzdy (odmeny naviazané na pracovný výkon, výsledky spoločnosti, ako aj ďalšie zložky odmeňovacieho systému)
Pri Rajčianke, Žilina, okres Žilina, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
01.05.2023

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

PRACOVNÚ POZÍCIU OBSADZUJEME NA OBDOBIE ZÁSTUPU POČAS MATERSKEJ A RODIČOVSKEJ DOVOLENKY. Dôležitý je pre nás nástup od 01.05.2023.

Do príjemného dámskeho 10-členného tímu na odbore Transakčné účtovníctvo hľadáme novú kolegyňu / nového kolegu, ktorí majú záujem pracovať na pozícii ekonóm účtovníctva v stabilnej a tradičnej energetickej spoločnosti. Ak Vám niečo hovorí oblasť účtovníctva, orientujete sa v legislatívnej i odbornej terminológii, pristupujete k práci systematicky, analyticky a precízne, neváhajte nám odpísať.

Vašou každodennou pracovnou náplňou bude účtovanie opravných položiek, daní z nehnuteľností a komunálneho odpadu, lojalitných bonusov, interné preúčtovania. V čase účtovnej závierky sa budete venovať účtovaniu dodávateľských faktúr. Nevyhnutnou súčasťou Vašej práce bude elektronická komunikácia s dodávateľom. Kontrolné činnosti zahŕňajú i kontrolu DPH.

Súčasťou Vašich pravidelných denných činností bude telefonická i písomná komunikácia s kolegami z iných organizačných jednotiek, ako aj s externými subjektmi. Prirodzenou súčasťou pracovnej náplne je archivácia účtovných dokladov.

Samozrejmosťou sú odborné vedomosti v oblasti účtovníctva (Zákon č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve, Postupy účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva), v daňovej legislatíve, konkrétne Zákon č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty, Zákon č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov a ďalších. Výhodou sú skúsenosti s účtovaním v programe SAP.

Úspešný kandidát by mal mať zodpovedný a spoľahlivý prístup k práci a ochotu pracovať nadčas, najmä v období mesačných závierok. Dôraz kladieme na precíznosť, samostatnosť, schopnosť tímovej spolupráce. Váš koncepčný, systematický, analytický pohľad na prácu a schopnosť rýchlej adaptácie Vám pomôžu mnohé činnosti vykonávať s ľahkosťou. Samozrejme Vaše nové kolegyne Vás zaškolia, aby ste sa čo najlepšie a najrýchlejšie oboznámili so všetkými potrebnými činnosťami. Po uplynutí skúšobnej doby a plnom zapracovaní sa na pracovné miesto je možné vykonávať časť práce formou homeoffice.

Vhodným vzdelaním je stredoškolské ekonomické, príp. vysokoškolské so znalosťou MS Excel MS Word na používateľskej úrovni. Pozícia je určená predovšetkým kandidátom s 2-ročnou skúsenosťou na obdobnej pozícii.

Zamestnajte sa u nás a získate

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, účtovníctvo, financie

Prax na pozícii/v oblasti

2 roky

zodpovedný a spoľahlivý prístup k práci, precíznosť, samostatnosť, schopnosť rýchlej adaptácie, tímová spolupráca

Vážení uchádzači, v prípade záujmu zašlite ŽIVOTOPIS so zameraním na Vaše odborné znalosti v zmysle našich požiadaviek na pracovnú pozíciu. Oceníme doručenie MOTIVAČNÉHO LISTU (nutnosť pre kandidátov s minimálnou praxou), v ktorom popíšete, prečo ste sa rozhodli reagovať na našu pracovnú ponuku.

SPRACOVANIE OSOBNÝCH ÚDAJOV

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Ivana Strauss
Tel.: +421908380137
E-mail: poslať životopis