Risk manažér

Stredoslovenská energetika, a.s.

Miesto práce
Pri Rajčianke, Žilina
Termín nástupu
01.07.2018
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
základná hrubá mzda vo výške € 960,- + variabilná zložka (kvartálne odmeny, ročná odmena a ďalšie odmeny v zmysle Korporátnej kolektívnej zmluvy )

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vašou náplňou práce bude:
• identifikácia, monitorovanie a reportovanie rizík spoločnosti;
• zhromažďovanie informácií pre vyhodnotenie ukazovateľov rizika;
• analýza a návrh modelov pre výpočet kreditného a trhového rizika;
• výpočet a reporting kreditného a trhového rizika;
• tvorba kreditných analýz obchodných partnerov.

POŽIADAVKY:
- vysokoškolské vzdelanie ekonomického, príp. matematického zamerania;
- výborná orientácia vo finančných výkazoch (súvaha, cash flow, výkaz ziskov a strát... );
- schopnosť porozumenia odbornej terminológie v anglickom jazyku na úrovni stredne pokročilý;
- 2-ročná prax na obdobnej pracovnej pozícii;
- výhodou prax v oblasti riadenia rizík, analýz a štatistiky, ako aj znalosť účtovných štandardov (SAS a IFRS).

Ponúkame:
• náročnú, ale zaujímavú pracovnú náplň
• motivujúce finančné ohodnotenie
• možnosť sebarealizácie, naštartovania novej kariéry a odborného rastu
• podieľanie sa na úspechoch a rozvoja silnej a stabilnej spoločnosti
• voľné víkendy
• zamestnanecké výhody, benefity:
- týždeň platenej dovolenky nad rámec zákona
- odmeny v závislosti od pracovného výkonu
- príspevky v zmysle sociálneho programu
- kultúrne a športové podujatia
- bohatý sociálny program spoločnosti

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.6.2018 (ostáva ešte 40 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika / matematika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - expert
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
SQL - základy

Počet rokov praxe

2

Táto pracovná pozícia je vhodná pre kandidáta, ktorý má pozitívny vzťah k práci s číslami, analýzam a reportingu. Od vhodného kandidáta ďalej očakávame aj:
- analytické a koncepčné myslenie,
- aktívny a iniciatívny prístup k riešeniu problémov,
- vysoké pracovné nasadenie pri plnení pracovných úloh;
- samostatnosť, precíznosť a schopnosť rýchlej adaptácie sa na nové podmienky;
- schopnosť pracovať pod tlakom a stresom.

Stredoslovenská energetika, a. s., pôsobí na trhu už viac ako 92 rokov a dodáva energie vyše 700 000 zákazníkom. Okrem dodávky elektriny a plynu ponúkame komplexné riešenia pre zvyšovanie energetickej efektívnosti, optimalizáciu spotreby a manažment energií.
Naše služby neustále zdokonaľujeme, modernizujeme a prispôsobujeme meniacim sa potrebám zákazníkov.

Pre našich zamestnancov vytvárame a podporujeme pracovné prostredie založené na princípoch zákazníckej orientácie, rovnakých príležitostí, otvorenej komunikácie, tímovej spolupráce a dodržiavaní etického kódexu.

Úcta k jednotlivcovi, úcta k životnému prostrediu, snaha o vynikajúci výkon, spoločenská zodpovednosť a potreba integrity sú hodnoty, s ktorými sa stotožňujeme a snažíme sa, aby boli rešpektované jednotlivo i ako celok.

Naša spoločnosť získala viacero ocenení, medzi najdôležitejšie považujeme:
- ocenenie AICO GRAND PRIX 2016 - Podnikové médium roka v kategórii Offline – printové médiá, brožúry, letáky
- ocenenie SPOLOČNOSŤ S NAJEFEKTÍVNEJŠÍM RIADENÍM ĽUDSKÉHO KAPITÁLU V SEKTORE ENERGETIKA (Leading HR Organisation) v roku 2015, 2016 a 2017
- ocenenie Via Bona INŠPIRATÍVNA FIRMA
- 5x ocenený ZAMESTNÁVATEĽ ÚSTRETOVÝ K RODINE, RODOVEJ ROVNOSTI A ROVNOSTI PRÍLEŽITOSTI.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Pri Rajčianke 8591/4B
010 47 Žilina

Kontakt

ID: 3386714   Dátum zverejnenia: 11.5.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   základná hrubá mzda vo výške € 960,- + variabilná zložka (kvartálne odmeny, ročná odmena a ďalšie odmeny v zmysle Korporátnej kolektívnej zmluvy )