Technik komunikácie dát

Stredoslovenská distribučná, a.s.

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
01.08.2018
nástupná mzda je od 844 € brutto + výkonnostná prémia vyplácaná kvartálne + Dovolenková a Vianočná mzda v zmysle Korporátnej kolektívnej zmluvy + benefity

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• monitoring výmeny dát v zmysle TŠVD (technickej špecifikácie výmeny dát), špecifikácie ISOM (OKTE) a v určených systémoch a medzi systémami IT infraštruktúry SSD, a.s.
• bezodkladné riešenie vzniknutých problémov, základné opravy a odstraňovanie anomálií v komunikačných procesoch a správach v zmysle termínov určených legislatívou
• operatívna e-mailová a telefonická komunikácia s účastníkmi trhu s EE pri riešení komunikačných anomálií a chybách správ
• testovanie a implementácia upravených a nových funkcionalít systémov vyplývajúcich z TŠVD a ISOM OKTE
• sledovanie externých a interných komunikačných procesov, podávanie podnetov pre plnenie legislatívnych povinností a zlepšenie procesov spracovania
• príprava podkladov a reportov v oblasti monitoringu a spracovania elektronickej výmeny dát
• hlásenie chýb a anomálií k analýzam a návrhom opatrení
• administratívne činnosti súvisiace s výkonom činností na pracovnom mieste
• plnenie operatívnych úloh útvaru podľa pokynov nadriadeného

• 5 dní platenej dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• podiel na hospodárskom výsledku Spoločnosti
• príplatky, tam kde si to charakter práce vyžaduje
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• stravné lístky
• príspevok na predškolské zariadenia
• príspevky zo Sociálneho fondu - napr. pri narodení dieťaťa, darovaní krvi

V prípade Vášho záujmu, zašlite profesijný štruktúrovaný životopis, spolu s motivačným listom v slovenskom jazyku najneskôr do 11.07.2018 na uvedené kontaktné údaje:

• email: [email protected]
• resp. poštou na adresu:

sekcia Ľudské zdroje
Výberové konanie
Pri Rajčianke 2927/8
010 47 Žilina

Do predmetu e-mailovej správy, alebo na obálku, či priamo v žiadosti pri písomnom styku, UVEĎTE NÁZOV POZÍCIE, o ktorú sa uchádzate "TECHNIK KOMUNIKÁCIE DÁT".

Vážime si Váš prejavený záujem, avšak dovoľujeme si Vás informovať, že kontaktovaní do 21 pracovných dní budú uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené špecifické požiadavky a naše predstavy o úspešnom kandidátovi. V rámci výberového konania v sídle našej spoločnosti absolvujete osobný individuálny rozhovor, ako aj ďalšie časti, ktoré nám pomôžu spoznať Vašu osobnosť a odborné predpoklady pre pracovnú pozíciu.

V prípade Vášho záujmu o akúkoľvek našu pracovnú ponuku podľa čl. 6 ods. 1 písm. a) a čl. 7 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa ruší smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov), je nevyhnutné nám udeliť SÚHLAS SO SPRACÚVANÍM OSOBNÝCH ÚDAJOV PRE ÚČELY VEDENIA EVIDENCIE UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE.

Pokiaľ nám súhlas neudelíte, nebudete môcť byť zaradený medzi uchádzačov o zamestnanie. Pokiaľ súhlas odvoláte, budete z evidencie vyradený. Odvolať súhlas môžete emailovou správou zaslanou na adresu [email protected], alebo zaslaním písomnej žiadosti na adresu sídla prevádzkovateľa s uvedením textu „GDPR - odvolanie súhlasu“ na obálke.

V prípade otázok nás kontaktujte e-mailom na [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• úplné stredoškolské / vysokoškolské vzdelanie – technického zamerania alebo zamerania na oblasť informačných systémov
• pracovná doba vyžaduje časovú adaptabilnosť na neštandardnú pracovnú dobu s možnosťou pridelenia pracovnej pohotovosti
• znalosť legislatívy v oblasti elektroenergetiky a trhu s elektrinou v SR
• identifikácia účastníkov na trhu a ich základných povinností v danej oblasti
• Zákon o energetike, Pravidlá trhu, Prevádzkový poriadok PDS, Prevádzkový poriadok OKTE, Obchdoný zákonník, Rozhodnutia a Vyhlášky ÚRSO
• znalosť Technickej špecifikácie výmeny dát (TŠVD) pre komunikáciu s dodávateľmi elektriny ISOM OKTE
• orientácia a znalosti v oblasti štruktúrovanej komunikácie formou XML správ, noriem UN-EDIFACT (ISO 9735-4)
• znalosť systémov, princípov a noriem pre oblasť elektronickej pošty a priamej elektronickej výmeny dát

OSOBNOSTNÉ PREDPOKLADY:
• analytické a strategické myslenie
• komplexnosť a otvorenosť v spracovaní úloh
• schopnosť učiť sa náročnú problematiku
• rozvážnosť, vyrovnanosť
• asertivita
• systematickosť a dôslednosť
• kultivované vystupovanie a jednanie
• agilnosť, flexibilnosť a odolnosť voči stresu

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 760-tisíc domácností a firiem.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Barbora Kalnická
E-mail: poslať životopis
ID: 3417133  Dátum zverejnenia: 27.6.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: nástupná mzda je od 844 € brutto + výkonnostná prémia vyplácaná kvartálne + Dovolenková a Vianočná mzda v zmysle Korporátnej kolektívnej zmluvy + benefity