Právny asistent

STEINIGER | law firm, s.r.o.

Miesto práce
Ružinovská, Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Mzdové podmienky (brutto)
od 4 EUR / hodina

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme aktívneho študenta / študentku práva na pozíciu právny asistent, ktorý je minimálne študentom 2. ročníka a maximálne 4. ročníka štúdia. Pozíciu obsadzujeme bez konkrétneho zamerania s cieľom nájsť a podporiť tvoj záujem o advokáciu či talent. V našej kancelárii budeš prichádzať do styku s rôznymi zadaniami, od asistencie členom tímu až po samostatné riešenie právnych úloh. Zažiješ dynamiku nášho sveta v priateľskom prostredí kancelárie, kde každý člen tímu má svoje dôležité miesto.
A s akými aktivitami sa budeš stretávať?

- komunikácia s klientmi a úradmi
- príprava podkladov pre právne analýzy, zmluvy a právne podania
- práca na medzinárodných transakciách
- rešeršná činnosť pre jednotlivé prípady
- právna podpora členom tímu
- právne spravodajstvo
- a veľa ďalšieho

Povaha práce ti bude poskytovať príležitosť získať bohaté skúsenosti a pochopenie problémov, ktoré vznikajú v jednotlivých právnych oblastiach ako napríklad duševné vlastníctvo, reality či korporátne a obchodné právo, pričom budeš pracovať v priateľskej a otvorenej atmosfére, kde zdieľanie vedomostí a skúseností je základným prvkom našej práce. Okrem toho sa naučíš pracovať logicky, prakticky a efektívne, aby si dokázal efektívne pracovať so svojím časom, zdrojmi a vedomosťami.

Aký bude tvoj život u nás:

Práca u nás je v prvom rade o motivácii a vyváženosti. Každý kto chce, má u nás dvere otvorené k tým najvyšším métam. Budeš mať príležitosť vyčnievať, ale aj cítiť, aké to je pracovať v dynamickom a tvorivom kolektíve, priateľskom prostredí s rodinnými hodnotami a pocitom slobodného fungovania vedúceho k tvorivosti. Všetky zdroje, ktoré máme, poskytujeme každému v našom tíme v plnej miere. Radíme si navzájom, vedieme sa, zdokonaľujeme sa a bavíme sa prácou aj životom. A pri tom všetkom dbáme o to, aby sme viedli plnohodnotný rodinný a spoločenský život. Život nie je len práca, ale práca je súčasťou nášho života.

Taktiež nehovoríme, že naša práca je ľahká. Stať sa dobrým advokátom a profesionálom si vyžaduje veľa trpezlivosti, správnej motivácie, obety ale aj schopnosti sebapoznania. V Steiniger ti ponúkame možnosť a podporu, aby si tento cieľ dosiahol. A to okrem iného aj s motivujúcim platom pri práci s top právnikmi, poradcami a podnikateľmi na tých najzaujímavejších domácich i zahraničných prípadoch a transakciách.

A naviac sa z teba stane Džentlmen alebo Dáma práva.

Človek trávi veľkú časť svojho dňa v práci. My však chceme, aby to nebola pre teba len obyčajná práca, ale prirodzená súčasť tvojho životu, na ktorú sa tešíš, ktorá ťa motivuje a doplňuje. Preto sa ti tvoj pracovný život snažíme dotvoriť niečím príjemným alebo motivujúcim. V Steiniger tak dostaneš:

- pravidelné zvyšovanie platu v prípade spokojnosti
- neustála možnosť ďalšieho vzdelávania
- kariérny rast a podpora špecializácie
- príspevok na športové a spoločenské aktivity
- pravidelný teambuilding (aj adrenalínový)
- a iné

Zašli nám prosím tvoj životopis a motivačný list v slovenskom a anglickom jazyku, kde nám najmä napíš, čo ťa baví v práve a v živote a čomu by si sa chcel v budúcnosti venovať. Taktiež nám napíš, prečo si sa rozhodol skúsiť prácu v advokátskej kancelárii.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy

Vzdelanie v odbore

študent 2. až 4. ročníka vysokej školy v odbore právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

- zodpovednosť, samostatnosť, flexibilita
- profesionálne vystupovanie
- schopnosť pracovať v tíme

STEINIGER | law firm je advokátska kancelária pôsobiaca predovšetkým v Slovenskej republike a regióne Strednej Európy. Zameriavame sa predovšetkým na oblasť korporátneho a obchodného práva, práva nehnuteľností, medzinárodného práva a zdaňovania, ako aj na ďalšie oblasti práva. Našími klientmi sú slovenské, ako aj medzinárodné spoločnosti s globálnym dosahom.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 3424059  Dátum zverejnenia: 18.6.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 4 EUR / hodina