Ekonóm / účtovník

Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Miesto práce
Štátny ústav pre kontrolu liečiv, Kvetná, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Podľa prílohy č. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práve vo verejnom záujme v závislosti od dĺžky praxe ( PT 5)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Komplexné zabezpečovanie a výkon odborných účtovníckych prác
• Samostatné zabezpečovanie účtovania finančných operácií zo vzťahov s odberateľmi
alebo dodávateľmi
• Fakturácia odberateľských faktúr, vedenie evidencie a splatnosti
• Zodpovednosť za vedenie databáz odberateľov a dodávateľov
• Vykonáva evidenciu dodávateľských faktúr, sleduje splatnosti
• Sledovanie zostatkov na účtoch
• Efektívna správa pohľadávok, vystavovanie upomienok, prehľad dlžníkov a spolupráca
s právnym oddelením pri ich včasnom vymáhaní
• Vedenie evidencie správnych poplatkov, odsúhlasovanie úhrad správnych poplatkov
prostredníctvom elektronického portálu
• Vedenie evidencie nákladov, správne vedenie zúčtovaných vzťahov vrátane zúčtovania
so štátnym rozpočtom
• Vypracovávanie podkladov ku konsolidácii účtovníctva verejnej správy
• Podieľanie sa na uzávierkových prácach (mesačné, ročné)
• Vykonávanie finančnej kontroly účtovných dokladov
• Včasné a úplné zozbieranie všetkých požadovaných podkladov a informácií pri
účtovných kontrolách
• Mesačný reporting

Týždeň dovolenky naviac
Pružný pracovný čas

Žiadosti spolu s profesijným životopisom zasielajte na našu kontaktnú adresu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, financovanie, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počet rokov praxe

3

Výhodou je:
• Prax v oblasti účtovníctva a fakturácie 3 roky,
• prax vo verejnej správe (rozpočtovej organizácii) v
oblasti ekonomiky, financovania, účtovníctvo
• znalosť práce v SAP
• Aktívna znalosť anglického jazyka B1
Znalosť právnych predpisov
Zákon 431/2002 Z. z. o účtovníctve
Zákon 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Daňové zákony
• Vysoké pracovné nasadenie
• prax v účtovníctve, dobré teoretické vedomosti z
účtovníctva a aplikácie z praxe
• znalosť legislatívy verejnej správy, účtovných
postupov, zákona o účtovníctve, zákona o dani z
príjmov
• dobré počítačové znalosti - MS Office, účtovný
software
• silné organizačné schopnosti
• asertivita, silné vyjednávacie schopnosti, schopnosť
riešiť konfliktné situácie
• sociálne kompetencie
• orientácia na cieľ a výsledky
• odolnosť voči stresu, nadpriemerný prístup k práci
• zmysel a cit pre čísla
• precíznosť, presnosť, kooperatívnosť

Štátny ústav pre kontrolu liečiv je orgánom štátnej správy na úseku humánnej farmácie a drogových prekurzorov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3614261  Dátum zverejnenia: 5.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa prílohy č. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práve vo verejnom záujme v závislosti od dĺžky praxe ( PT 5)