Výskumný/á a vývojový/á zamestnanec/kyňa pre oblasť inkluzívneho a špeciálneho vzdelávania

Štátny pedagogický ústav

Miesto práce
Štátny pedagogický ústav, Pluhová, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 102,5 EUR/mesiacPo zapracovaní možnosť priznania osobného príplatku až do výšky 1102,50 eur/mesačne.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Súčasťou pracovnej náplne bude najmä:
● výskum a vývoj v oblasti inkluzívneho vzdelávania a špeciálnej pedagogiky na všetkých úrovniach regionálneho školstva a všeobecného vzdelávania;
● príprava odborných podkladov pre navrhované zmeny – rešeršovanie odbornej literatúry v oblasti vzdelávacej politiky, analýza zahraničných vzdelávacích systémov, identifikácia dobrej praxe na Slovensku aj v zahraničí (vrátane študijných ciest do zahraničia);
● zabezpečenie organizácie a vedenia spolupracujúcich expertných skupín a odborných komisií – organizovanie práce týchto skupín (nastavovanie agendy stretnutí, príprava podkladových materiálov a spracovanie výstupov) v súlade so stanovenými termínmi plnenia čiastkových úloh;
● tvorba metodických a didaktických materiálov, nastavovanie vzdelávacích programov pre pedagogických a odborných zamestnancov, koordinácia regionálnych tímov, ktoré budú školám poskytovať individualizovanú podporu pri zavádzaní zmien;
● spolupráca pri nastavovaní komunikačnej stratégie plánovaných zmien.

● možnosť byť súčasťou dôležitých zmien vo vzdelávaní na Slovensku,
● možnosť prinášať vlastné riešenia pre skvalitnenie inkluzívneho a špeciálneho vzdelávania na Slovensku (sme otvorený tím a riešenia hľadáme v dialógu s expertmi/kami z rozličných oblastí),
● príjemné a dynamické pracovné prostredie,
● týždenný pracovný čas 37,5 hodiny,
● pružný pracovný čas (pevná pracovná doba od 9:00 do 15:00; mesačný fond pracovného času),
● možnosť pracovať z domu jeden deň v týždni,
● dovolenka 9 týždňov,
● sociálna politika – príspevok na stravovanie, rekreáciu.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokumentov:
• Žiadosť o zaradenie do výberového konania,
• Profesijný štruktúrovaný životopis,
• Motivačný list,
• Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
• Fotokópiu dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
• Čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni alebo kópia dokladu o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni,
• Čestné vyhlásenie o odpracovaných rokoch.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

učiteľstvo akademických predmetov, špeciálna pedagogika, psychológia, sociológia, politológia alebo v príbuzných odboroch

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

v oblasti školstva alebo mimovládneho sektora

Počet rokov praxe

2

● dobrá znalosť školskej problematiky a legislatívy, sledovanie súčasných trendov v oblasti inkluzívneho vzdelávania a špeciálneho školstva,
● inkluzívny postoj a vnímavosť na rôzne typy zdravotného i sociálneho znevýhodnenia,
● schopnosť pracovať v tíme a schopnosť viesť tím,
● zodpovednosť, spoľahlivosť,
● motivácia k neustálemu rozvoju,
● komunikatívnosť,
● precíznosť,
● flexibilita,
● odolnosť voči stresu,
● koncepčné myslenie, analytické myslenie,
● schopnosť formulovať odborný text.

Výhodou sú:
● praktické skúsenosti s pôsobením v oblasti pedagogiky, špeciálnej pedagogiky či sociálnej pedagogiky, školskej psychológie, logopédie či v ďalších príbuzných oblastiach,
● a/alebo skúsenosti s tvorbou, implementáciou alebo analýzou verejných politík (najmä v oblasti vzdelávania).

Štátny pedagogický ústav plní úlohy zabezpečenia odborno-metodického riadenia škôl a školských zariadení ako aj vzdelávacej činnosti pedagogických pracovníkov. ŠPÚ je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4189583  Dátum zverejnenia: 25.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 102,5 EUR/mesiac