Výskumný a vývojový zamestnanec pre matematiku (matematika pre stredné školy)

Štátny pedagogický ústav

Miesto práce
Pluhová 8, Bratislava
Termín nástupu
máj 2019
podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní.... tarifný plat v závislosti od vzdelania a rokov praxe od 843,50 do 1331 eur

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- tvorí koncepciu a metodiky vzdelávania, vrátane tvorby vzdelávacích projektov v oblasti matematiky na SŠ,
- koordinuje projekty experimentálneho overovania, pripravuje podklady pre priebežné hodnotenia a záverečné vyhodnotenia projektov experimentálneho overovania v ŠPÚ,
- spracováva priebežné, čiastkové a záverečné správy z výskumov zaoberajúcich sa problematikou v uvedenej oblasti,
- koordinuje úlohy v oblasti výchovy a vzdelávania v matematike,
- tvorí, inovuje a overuje pedagogické dokumenty v oblasti matematiky,
- tvorivo interpretuje výsledky pedagogického výskumu a aplikuje ich pri tvorbe materiálov pre pedagogickú prax,
- posudzuje koncepcie a obsah vzdelávania v SŠ v uvedenej oblasti,
- vypracováva schvaľovacie protokoly, odborné stanoviská a posudky na materiálne didaktické prostriedky v uvedenej oblasti,
- vykonáva metodickú, konzultačnú, oponentskú a expertíznu činnosť,
- vypracováva a publikuje teoretické štúdie a články, aktívne sa zúčastňuje (referátmi a príspevkami) na konferenciách a seminároch.

• príjemné pracovné prostredie
• 5 dní dovolenky navyše

V prípade záujmu o pracovnú ponuku zasielajte životopis v slovenskom jazyku a motivačný list spolu so súhlasom so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov mailom na adresu personálne@ statpedu.sk alebo korešpondenčnú adresu ŠPÚ do 15.04.2019.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie podľa zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 437/2009 Z. z.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

5

• minimálne 5 rokov pedagogickej praxe na SŠ,
• skúsenosti s organizovaním maturitných skúšok,
• vítané výskumné, projektové, koncepčné a publikačné aktivity,
• dobrá znalosť školskej problematiky, sledovanie súčasných problémov kvality školy a vzdelávania,
• zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť, cieľavedomosť, samostatnosť, schopnosť koordinácie vlastnej práce, schopnosť koncepčného myslenia, schopnosť samostatne formulovať odborný text

Štátny pedagogický ústav plní úlohy zabezpečenia odborno-metodického riadenia škôl a školských zariadení ako aj vzdelávacej činnosti pedagogických pracovníkov. ŠPÚ je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3626190  Dátum zverejnenia: 21.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní.... tarifný plat v závislosti od vzdelania a rokov praxe od 843,50 do 1331 eur